ЗУСТРІЧ У ГАЇ,
  ТЕКСТ РОЗПОВІДНОГО ХАРАКТЕРУ З ЕЛЕМЕНТАМИ ОПИСУ ПРИРОДИ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ, 6 клас

  ЗУСТРІЧ У ГАЇ,
  ТЕКСТ РОЗПОВІДНОГО ХАРАКТЕРУ З ЕЛЕМЕНТАМИ ОПИСУ ПРИРОДИ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ, 6 клас

  Недалеко від міста був великий гай. Частенько тут зустрічали молодицю з невеличкою дівчинкою. Молодиця йшла з кошиком,  дівчинка – з другим. Знайомими стежками доходили вони до галявини і там сідали відпочивати.

  У непроглядному гаю тихо, як у церкві. Столітні дерева підпиралися молодими. Їхні міцні, широкі віти  лежали на молоденьких гнучких верхівках деревець і своєю важкою силою гнули їх додолу. Унизу поросли всякі кущі. Сонце потрапляло туди тільки іскорками. Квітки розцвітали в тіні та прохолоді. Калиновий та бузиновий цвіт розпускався там. Червона, пломениста шипшина розквітала пишно й пахла.

  Ніхто не порушував тиші. Ні птиця не пролітала, ні вітер не віяв. Гай стояв тихий та спокійний, темний та свіжий.

  Тихо. Аж ось легенько захрускали віти. Молодиця й дівчинка всміхнулися й стрепенулися. З’явився  блідий, зморений, але гарний, як сонце, чоловік.

  Тут його стрічали, тут він мав і страву, і спочинок. Молодиця переказувала йому все, що чула й бачила, думала й гадала. Дівчинка тішила його своїм щебетанням, він усміхався до неї любенько.

  Минала година, вони прощалися з жалем  та болем великим. Кармелюк зникав у гаю, молодиця з дівчинкою поверталися до міста. Три дні й три ночі пережидали вони, а потім знову збиралися до гаю (За Марком Вовчком; 193 сл.)

  Завдання.

  1.  Скласти план вибіркового переказу – опису природи (орієнтовний: 1. Непроглядний гай недалеко від міста. 2. Тихо, як у церкві. 3. Столітні дерева підпиралися молодими. 4. Кущі внизу. 5. Тінь і прохолода. 6. Калина, бузина, шипшина. 7. Темний та свіжий гай).

  2.  Зробити усний вибірковий переказ опису природи гаю.

  ЗУСТРІЧ У ГАЇ,
  ТЕКСТ РОЗПОВІДНОГО ХАРАКТЕРУ З ЕЛЕМЕНТАМИ ОПИСУ ПРИРОДИ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ, 6 клас

  Повернутися на сторінку ТЕКСТ РОЗПОВІДНОГО ХАРАКТЕРУ, 6 клас

   

  Комментарии закрыты.