Тема: Країна ображених речей. Дитина і навколишній світ. Середня група в дошкільному навчальному закладі
Програмовий зміст: формувати знання про цінність кожної речі; навчати дотримуватися порядку й чистоти; розвивати спостережливість, уяву; виховувати охайність, дбайливе ставлення до предметів ужитку; прищеплювати навички самообслуговування.
Хід заняття Країна ображених речей. Дитина і навколишній світ. Середня група в дошкільному навчальному закладі
Вихователь. Дітки, сьогодні до нас завітала дівчинка Розумничка, але вона чимось дуже стурбована. Давайте запитаємо її, що ж трапилося? А сталося ось що.
Розповідь вихователя.
— Дівчинка Розумничка жила в країні Дбайливості, де росли квіти настрою, які мали чарівну силу.
Пелюсточки дарували жителям добрий, веселий настрій і всі мешканці були дбайливими, чуйними. Вони жили в злагоді не тільки одне з одним, а й зі своїми речами. Але злий квіткоїд заздрив цим людям і вирішив знищити країну Дбайливості. Він викрав усі пелюстки гарного настрою і зів’яли квіти. Жителі країни дуже змінилися, перестали посміхатися, ніхто вже не доглядав за своїми речами, а речі ображалися на своїх господарів. Ось так і з’явилася країна «Ображених речей».
Вихователь. Діти, а що таке образа? Чи можна побачити її, доторкнутися до неї?
Дидактична гра «Вгадай настрій»
Вихователь демонструє дітям різнокольорові пелюстки, які відповідають настрою дитини. Дитина повинна назвати і показати мімікою відповідний настрій.
Вихователь. Мешканці країни Дбайливості просять нас допомогти їм і повернути пелюстки гарного настрою. Але для цього нам треба зустрітися з Квіткоїдом. Не боїтеся Квіткоїда? Вирушимо на допомогу? Давайте уявимо себе метеликами. Ой, які у вас барвисті крильця! Полетіли. Ось ми і в Країні Ображених речей.
Погляньте, які незвичайні кущики ростуть: на них замість листочків речі. Що ж це таке? Та це ж предмети одягу і взуття. Кущики покажуть нам, де шукати Квіткоїда, якщо ми відгадаємо загадки.
Розгадування загадок.
Кожушок тепленький маю,
П’ять братів туди ховаю,
Як мороз надворі, там
Тепло й затишно братам. (Рукавички.)
Зодягає всіх — пухнаста як сніг,
Гріє, а не піч. (Шуба.)
Обидва схожі, як брати,
Завжди удвох, куди б не йшли:
Під ліжком, коли люди сплять,
А під столом коли їдять. (Капці.)
Вихователь.
Подивіться, гілочки показують нам дорогу. Ось який будиночок, давайте заглянемо, може, тут Квіткоїд живе? Дітки, я тихенько загляну, а ви почекайте.
— Ні, не Квіткоїд тут живе, а дружно й мирно живуть одяг і взуття. Ось послухайте, що я там почула.
Жителі цього будиночка показують нам дорогу далі. А що ж це за шматочки по всій вулиці розсипані. Та це ж Квіткоїд розшматував увесь одяг та взуття і порозкидав його.
Дидактична гра «Склади ціле»
У конвертах у дітей розрізні малюнки із зображенням одягу і взуття. Дітям за зразком потрібно скласти відповідний малюнок одягу і взуття.
Вихователь. Врятовані речі дякують вам за допомогу. Дітки, а як називають тих людей, хто не стежить за своїми речами і не дбає про них, не миється, ходить брудним? (Бруднулі, нечупари, замазури.)
— За допомогу врятовані речі дарують нам килим-літачок, на якому ми полетимо далі. А щоб не було нам сумно, пригадаємо прислів’я:
• Чоботи нові, а підошви голі;
• Хоч сорочка одна, проте біла щодня;
• На неохайній людині всякий одяг поганий.
Правила про речі
1. Де взяв — туди й поклади.
2. Кожній речі — своє місце.
А ось і будинок Квіткоїда. Через віконце я бачу в нього на полиці лежать пелюстки настрою. Але як же ж нам їх дістати?
— Що це там гримить, стукає, гуркоче? Та це ж Квіткоїд повертається. Давайте швиденько наговоримо повну скриньку добрих, ввічливих слів і подаруємо йому. Коли він відкриє скриньку і вдихне аромат чарівних слів, то стане добрішим і, може, віддасть пелюстки.
Мовна вправа «Поклади у скриньку чарівне слово»
Діти підходять до скриньки і називають чарівне слово.
Вихователь. Хто хоче подарувати Квіткоїдові скриньку? Що з ним сталося після того, як він її відчинив?
Підсумок
Вихователь. Він став добрим, ввічливим і віддав пелюсточки настрою. Ну от, ми й допомогли жителям країни Дбайливості повернули їм пелюсточки. Погляньте, всі вони зраділи, настрій у них поліпшився. Усі радіють, співають і грають.
Тема: Країна ображених речей. Дитина і навколишній світ. Середня група в дошкільному навчальному закладі
Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі