Тема: У гості до лісових звірят. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі
Програмовий зміст: продовжувати ознайомлювати дітей із тваринним світом, давати уявлення про білку, спосіб її життя; вчити дітей відповідати на запитання за картиною; вчити розуміти значення слів: багато, мало, більше, менше; розрізняти предмети за розміром; закріплювати назви основних кольорів; розвивати мовлення, увагу, спостережливість; виховувати інтерес і турботливе ставлення до тварин.
Словник: збагачувати словник дітей іменниками: дупло, білченята, ведмежата, ведмедиця; активізувати вживання слів: білка, зайчик, лисиця, мишка, хвіст, голова, пухнаста, м’якенька, руда, маленький, сірий, вухастий, пухнастий, швидкий, великі, маленькі, червоний, синій, зелений, жовтий.
Матеріал: шишки, горіхи, грибочки (муляжі); кошики, іграшки лисиця та зайчик; макети дерев; картинки: білка з білченятами, ведмедиця з ведмежатами, картки для гри «Заховай мишку».
Хід заняття У гості до лісових звірят. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі
— Діти, що це лежить на нашому килимку? (Шишки, горішки, грибочки.) Як ви думаєте, хто це усе загубив? Які тварини їдять грибочки, шишки, горішки?
— Так, це, мабуть, білочка заховала.
— Скільки тут шишок? (Багато.)
— А горішків? Грибочків? (Багато.) А які грибочки за величиною? Розкладіть грибочки по кошиках. Великі грибочки покладіть у великий кошик, а маленькі — у маленький. Білочка заховала горішки та шишки під сніг.
Але сніг розтанув, і хтось може все забрати. Давайте зберемо ці горішки, шишки, грибочки і віднесемо білочці. А де ж вона живе? (Відповіді дітей.) Тоді ми з вами вирушимо до лісу.
— Кошики взяли? Тоді рушаймо! Кого ми можемо зустріти у лісі? Ось ми і в лісі.
— Хто це стрибає нам назустріч? (Зайчик.)
— А зайчик який? (Маленький, сіренький, вухастий, пухнастий, прудкий, м’якенький…)
— Давайте запитаємо у нього, де живе білочка.
— Зайчик відповів, що треба йти до високого дерева. Там у дуплі живе білочка.
Подивіться навкруги, де є найвище дерево?
(Діти знаходять.)
— А де живе білочка? (У дуплі.)
— А ось і вона. Давайте тихенько подивимося, щоб не злякати.
— Якого вона кольору?
— Що у неї на голові?
— Який у білочки хвостик? Що ще є у білочки?
— Як називають її дитинчат?
— Чим вони схожі на білочку?
— Чим відрізняються?
— Давайте залишимо біля дерева кошики і тихенько підемо.
— Подивіться, кого ви ще помітили у лісі? (Ведмедицю, ведмежат.)
— Так, у ведмедиці з’явилися маленькі ведмежата.
— Ведмедиця яка?
— А ведмежата?
— А це хто? (Лисиця.)
— Кого вона шукає?
— Вона хоче зловити мишку. Давайте допоможемо мишці, заховаємо її у нірку.
Дидактична гра «Заховай мишку»
Дітям роздають картки з різнокольоровими нірками. У нірках намальовані мишки. Діти кружечками відповідного кольору закривають нірки.
Підсумок
— Нам час повертатися до дитячого садочка. Наша прогулянка до лісу завершилася.
Тема: У гості до лісових звірят. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі
Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі