Тема: Руки людини — то цінний скарб. Розвиток мовлення. Старша група в дошкільному навчальному закладі

Тема: Руки людини — то цінний скарб. Розвиток мовлення. Старша група в дошкільному навчальному закладі

Програмовий зміст

зв’язне мовлення: навчати складати розповідь на самостійно обрану тему (з незначною допомогою вихователя); розвивати уміння висловлювати свою власну думку, пояснювати;

граматика: удосконалювати уміння утворювати дієслова від іменників-назв професій; розширювати уяву дітей про професії; підвести дітей до розуміння цінностей будь-якої праці; виховувати повагу до людей праці.

Словник:
розширювати знання і розуміння багатозначних слів; активізувати словник дітей словами-назвами професій.

Матеріал: ілюстрації із зображенням людей різних професій.

Хід заняття Руки людини — то цінний скарб. Розвиток мовлення. Старша група в дошкільному навчальному закладі

Вихователь

Сідайте, діти, у гурті
Зустрілися ми знову!
Про славні руки золоті
Я поведу розмову.
Ми вдячні золотим рукам,
Я теж їх поважаю.
Тож хочу розповісти вам,
Усе, що про них знаю.

Ви, напевне, здогадалися, що це за руки.

Діти. Це руки наших мам, татусів, всіх робітників.

Вихователь. Чому руки цих трударів називають золотими?

Діти. Тому, що вони все вміють, добре і наполегливо працюють.

Вихователь. Що ще може бути золотим?

Діти. Золотими можуть бути обручка, браслет.

Вихователь. Так, це в прямому значенні, а в переносному?

Діти. Золота душа, золота дитина, золоте серце, золота мати, золота голова.

Вихователь. Одного разу зібралися люди всіх професій і почали сперечатися, чия професія найкраща. А ви як думаєте? (Відповіді дітей.)

Вихователь. Давайте спробуємо їм допомогти. Але спочатку скажіть, хто з вас ким хоче бути, коли виросте і чому ви обираєте саме цю професію.

(Діти складають розповіді про професії, які вони хочуть обрати і пояснюють, чому саме вони обирають ту чи іншу професію.

Наприклад: я хочу бути лікарем, щоб допомагати людям боротися з хворобами. Лікар завжди зустрічає пацієнтів усмішкою, втамовує нестерпний біль. А зараз я, хоч і малий, намагаюся допомагати хворим тваринкам, тому що дуже їх люблю і намагаюся відвернути біль. Я хочу вчитися і стати гарним лікарем, бо розумію, що я буду дуже потрібен людям.)

Фізкультхвилинка

Нумо, діти до роботи!
Покажіть свою охоту:
Зараз дрова рубаємо,
Тепер вогонь розкладаємо,
У відрі воду носимо,
Потім кашу варимо.
А тепер усі співаємо,
Та ще й гарно танцюємо,
Усіх забавляємо.

Дидактична гра «Хто що робить?»

• Учитель (що робить?) — …вчить, навчає;

• кухар — …готує;

• будівельник — …будує;

• прибиральниця — …прибирає;

• продавець — …продає;

• художник — …малює;

• письменник — …пише;

• фотограф — …фотографує;

• праля — …пере;

• лікар — …лікує;

• двірник — …прибирає;

• вихователь — …виховує.

Вихователь. Кожен із вас вважає, що обирає найкращу професію.

А давайте спробуємо уявити, що сталося б, якби не працював електрик або водій, лікар або вчитель…

Діти.

Якщо не буде працювати будівельник, то і лікарю ніде буде працювати.

Якщо не працюватиме електрик, то не буде світла, зупиняться заводи, транспорт, не працюватимуть вчителі, лікарі.

(Діти роблять висновок, що всі професії хороші і дуже потрібні.)

Підсумок

Вихователь. Яке прислів’я підходить до нашої розмови: «Землю сонце прикрашає, а людину праця» чи «Лінивому все ніколи»? Поясніть свій вибір.

Тема: Руки людини — то цінний скарб. Розвиток мовлення. Старша група в дошкільному навчальному закладі

Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *