Тема: Посуд. Дитина і навколишній світ. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

Тема: Посуд. Дитина і навколишній світ. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

Програмовий зміст: ознайомити дітей із назвами предметів посуду (кухарський, чайний, столовий); уточнити й закріпити назву чайного посуду (чашка, блюдце, чайна ложка); вчити дітей класифікувати предмети; виховувати уважність, спостережливість.

Хід заняття Посуд. Дитина і навколишній світ. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

Вихователь. Добрий день, діти. Добрий день, Васильку. Васильку, чому ти такий засмучений?

Василько. Я хотів приготувати їжу для мами, але не знаю, в чому.

Вихователь. Дітки, допоможемо Василькові обрати, у чому він зможе приготувати їжу.

Виставляються малюнки посуду.

Так, спочатку назвімо все і розкладімо по поличках. Відгадайте, що це?

— Біля тулуба вуха, а голови немає. (Каструля.)

— Схожа на сонечко, але збоку ручка. (Сковорода.)

— Молодці, а це?

Не слон, а має носик, не паровоз, а дим пускає. (Чайник.)

— Діти, назвіть предмети, які ми виставили.

Діти. Каструля, сковорода, чайник.

Вихователь. Васильку, ти тепер зрозумів, у чому тобі можна приготувати їжу?

Все це можна назвати одним словом «посуд».

Васильку, що ти хотів собі приготувати? Яєчню? Тоді навіщо ти береш каструлю? Діти, що йому потрібно взяти? (Сковороду.)

— А в каструлі що варять? (Суп, борщ.)

— А чай кип’ятять? (У чайнику.)

— А ще цей посуд називають кухарським.

А ще, діти, посуд може бути столовий. Це хлібниця, тарілки для супу і для каші, виделки, ложки.

Дітки, а ви не знаєте, як називається посуд, із якого ми п’ємо чай? (Чайний посуд.)

— Діти, подивіться на увесь цей посуд і скажіть, який він? (Чистий, новий, гарний.)

— Якщо варити і смажити в такому посуді, то їжа буде смачна. Про таку їжу у нас в Україні кажуть: «Так смачно, що за вуха не відтягти».

Ой, як багато попрацювали. Настав уже час відпочити.

Фізкультхвилинка

Сорока-білобока (Діти сідають навпочіпки.)
На припічку сиділа,
Діткам кашу варила, (Роблять руками колові рухи.)
Ополоником мішала,
А хвостиком накривала — (Ставлять руки в боки.)
Малих діток годувала. (Проводять рукою біля рота, удаючи, що годують ложкою.)

Вихователь. Діти, запропонуємо Василькові інший посуд, щоб він не чіпав маминого.

На стіл виставляється іграшковий набір посуду.

— Як називається цей посуд? (Іграшковий.)

— А ось і мама повернулася. Давайте допоможемо Василькові накрити стіл до чаю і пригостити маму.

Дидактична гра «Накриємо стіл до чаю»

Діти називають і ставлять на стіл чашки, блюдця, ложки, кладуть серветки.

Підсумок

Вихователь. Щиро дякую вам, малята, за допомогу Василькові.

Тема: Посуд. Дитина і навколишній світ. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *