Заняття 9 Тема. Подорож до казки «Теремок». Заняття з математики. Старша група в дошкільному навчальному закладі

    Заняття 9 Тема. Подорож до казки «Теремок». Заняття з математики. Старша група в дошкільному навчальному закладі

    Програмовий зміст: вдосконалювати лічбу в межах десяти; формувати вміння порівнювати дві множини, встановлювати між ними рівність та нерівність; закріпити знання про геометричні фігури та вміння оперувати ними; сприяти розвиткові психічних процесів: мислення, пам’яті, уяви, уваги; виховувати бажання виконувати завдання вихователя.

    Матеріал: теремок, іграшки-звірі до казки, плакати із завданнями, шишки, іграшки, геометричні фігури, сніговик.

    Хід заняття 9 Тема. Подорож до казки «Теремок». Заняття з математики. Старша група в дошкільному навчальному закладі

    Вихователь вітається з дітьми.

    — Доброго ранку, доброго дня!

    Хай плещуть долоньки!

    Хай тупотять ніжки,

    Працюють голівки!

    Доброго ранку! Доброго дня!

    Бажаю усім здоров’я й добра!

    Сідайте зручненько і послухайте загадку:

    Білокоса, білолиця, рукавом махає.

    Сріблом все вкриває. (Зима.)

    — Ось і зима настала, побіліло все навкруги. І саме зима запрошує вас у казку. Заплющте очі, порахуйте до п’яти — ви опинитесь у казці.

    Вихователь виставляє теремок.

    — Стоїть в полі теремок, Не низький і не високий. Хто-хто в теремочку живе?

    — Щось ніхто не відповідає, невже нікого немає?

    — Ні, хтось ворушиться. Відгадайте, хто це.

    — Маленька, сіренька, полохлива, спритна. (Діти відповідають пошепки на вухо, а коли вихователь махне рукою, промовляють всі разом — хором.)

    Мишка. Добрий день, малята!

    Вихователь. Мишко, а чому ти одна, де твої друзі з казки?

    Мишка. Біля нашого теремка жив маленький Сніговичок — наш друг, який щодня нам казки розповідав, а Снігова Королева забрала його і десь від нас ховає. Ось і пішли мої друзі Сніговика шукати.

    Допоможіть, малята, їм повернутись, інакше в лісі з ними може щось статись.

    — Допоможемо, малята? Готові? Тоді вирушаймо в дорогу.

    — Перед нами — «Загадкові стежини» (на підлозі розкладені сліди звірів та людей). Як ви гадаєте, якими слідами нам потрібно йти? (Тими, що залишили звірі.)

    — Правильно, будемо рухатись один за одним, щоб не нашкодити комахам, які заховались тут на зиму. Але щось нікого з жителів «Теремка» не видно. Тож зараз виконуватимемо завдання від Снігової Королеви.

    Поміркуйте!

    • Зима, а за нею…?

    • День, а за ним…?

    • Четвертий, а за ним…?

    • Сніг — який…?

    • Ялинка — яка…?

    Дидактична гра «Не помились»

    Де більше квадратів?

    Дидактична гра «Розкладіть по порядку»

    — Хто це під ялинкою? Дивіться: жабка, вона ледь не замерзла, ми вчасно з вами прийшли (повертають до теремка жабку).

    — Що ж, ідемо далі. Он висока-висока ялинка, можливо, вона нам підкаже, що робити далі.

    Завдання від ялинки

    1. Полічи шишки.

    2. Дидактична гра «Якої іграшки не вистачає».

    3. Скільки лапок у їжака? Скільки хвостиків у зайчика? Скільки очей у сови?

    Ялинка. Під кущиком ви знайдете зайчика.

    — Дякуємо тобі, ялинко. (Повертають зайчика до теремка.)

    — Молодці, мандрівка наша триває. Погляньте: на цій галявині ціле місто, та воно не просте, а крижане. З чого воно зроблено? (З геометричних фігур)

    — Але ж і фігури не прості, а крижані. А який казковий герой в ньому схований, ви впізнали? Ми його зможемо визволити, коли відповімо на всі питання.

    Запитання

    1. З яких геометричних фігур збудований дім? Башта? Ялинка?

    2. Скільки усього ялинок?

    3. Чим відрізняється трикутник від квадрата?

    4. Які геометричні фігури ви ще бачите?

    5. Скільки у вовка кружечків?

    Повертаємо вовка до теремка.

    — Ось і сніжок пішов. Може, сніжинки нам підкажуть, де лисичку шукати (у дітей на столах — по дві сніжинки із завданням).

    Завдання 1.Зафарбуйте геометричні фігури всередині квадрата.

    Завдання 2.Зафарбуйте геометричні фігури поза колом.

    — Сніжинка шепоче, що біля дерева стоїть лисичка з геометричними фігурами. Але ці геометричні фігури чимось особливі. Зніміть кожен по одній — я вас із ними познайомлю. Це чотирикутник, бо в ньому чотири кути. Тепер підійдіть до столу. (Вихователь показує трикутник і демонструє, як за допомогою ножиць можна перетворити його на чотирикутник. Діти повторюють завдання за вихователем.)

    — Ось лисичка під цим чарівним деревом знайшлась. А зараз подивіться, скільки снігу намело, справжні снігові кучугури! Давайте всі сніжинки розберемо, можливо, і ведмедика тоді знайдемо.

    Дидактична гра «Навпаки»

    Умова. Діти кладуть один сніжок до кошика і називають антонімічні слова до тих, які назвав вихователь.

    • Білий — чорний;

    • високий — низький;

    • великий — малий;

    • тонкий — товстий;

    • день — ніч;

    • довгий — короткий.

    — Ось і ведмедик знайшовся. Здається, звірят всіх врятували. Що ж, можна повертатись? Ні, ми про сніговичка забули. Ведмедик каже, що чув, як Снігова Королева його в лісі в хатинці лісовичка сховала. Що ж, спробуємо його знайти.

    Заняття 9 Тема. Подорож до казки «Теремок». Заняття з математики. Старша група в дошкільному навчальному закладі

    Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі
