Тема: Там, де скупощі, добра, не жди. Розвиток мовлення. Старша група в дошкільному навчальному закладі

Тема: Там, де скупощі, добра, не жди. Розвиток мовлення. Старша група в дошкільному навчальному закладі

Програмовий зміст

зв’язне мовлення: продовжувати навчати дітей складати короткі оповідання й домислювати подальші події; формувати уміння розігрувати невеликі сценки;

граматика: удосконалювати і закріплювати навички узгодження займенників з іменниками;

звукова культура: розвивати вміння правильно інтонувати різні типи речень, дотримуватися пауз у кінці речень; виділяти голосом звертання, вставні слова; формувати доброзичливе ставлення до оточуючих; формувати уміння бачити і розуміти настрій оточення, виявляти своє ставлення до подій; виховувати бажання ділитися з друзями, поважати їх. Словник: активізувати вживання слів і виразів: жадібний, про запас; активізувати словник дієприкметниками: працелюбний, роботящий.

Матеріал: три скриньки: в першій — іграшки, в другій — книжки, в третій — сердечка; текст оповідання Ш. Амонашвілі «Моє», дві цукерки, тасьма; картина із зображенням хлопчиків: один їсть морозиво, інший — намагається пригостити жадібного цукеркою.

Хід заняття Там, де скупощі, добра, не жди. Розвиток мовлення. Старша група в дошкільному навчальному закладі

На килимку три скриньки: велика, менша і зовсім маленька.

Вихователь. Що може бути у скриньках? (Варіанти відповідей дітей.)

Вихователь. У великій скриньці — іграшки, у середній — книжки, у маленькій — паперові сердечка.

(Вихователь пропонує дітям обрати скриньку і пояснити свої дії.)

Вихователь. Отже, кілька дітей обрали скриньку, де знаходяться іграшки. А чи зможемо ми всі ними одночасно погратися? Як?

Діти. Одночасно не можемо. Одним потрібно гратися, іншим чекати.

(Вихователь пропонує послухати оповідання Ш. Амонашвілі «Моє».)

МОЄ

Артем. Чий це автомобіль?

Даринка. Мій, не чіпай!

Артем. А цей коник?

Даринка. Мій, не зламай!

Артем. Тоді корабликом гратимусь!

Даринка. Мій, поклади!

Артем. Дай погратися.

Даринка. Не можна, не дам, усе моє!

Артем. Тебе «Моє» звати, а не Даринка.

Запитання для бесіди

— Як назвав Артем дівчинку?

— Чи згодні ви з ним? Чому?

— Чи бувають в нашій групі такі ситуації?

— Як розв’язати цю проблему? (Відповіді дітей.)

Вихователь. Давайте спробуємо розіграти це оповідання. Які іграшки нам потрібні?

Діти. Автомобіль, кораблик, коник.

(Діти розігрують оповідання за ролями.)

Дидактична вправа «Дві цукерки»

(Робота в парах.)

Вихователь пропонує дітям розподілитися на пари. Кожна пара отримує дві цукерки, зв’язані тасьмою.

Вихователь. Що ви будете робити з цими цукерками?

Діти. Поділюся з другом. Понесу додому і поділюся з мамою. З’їм сам.

Фізкультхвилинка «Жадібний пес»

Жадібний пес дрова приніс,
Води приніс. Тісто учинив, Пирогів напік,
У куточку сів і все сам з’їв: «Гам-гам-гам!»

Вихователь. Песик який?

Діти. Працелюбний, роботящий.

Вихователь. А ще який?

Діти. Жадібний.

Вихователь. А чи знаєте ви жадібних дітей? (Відповіді дітей.)

(Вихователь показує малюнок, на якому зображений хлопчик, котрий заховав морозиво.)

Вихователь. Чому він заховав морозиво? Чи стало хлопчикові соромно, коли друг пригостив його цукеркою? Чи відповідає цій картині приказка «Не буває жадібності про запас»?

— Давайте складемо оповідання за змістом картини і подумаємо, як будуть розвиватися події далі.

(4–5 дітей складають розповіді за картиною.)

Вихователь. Кілька дітей обрали другу скриньку. У ній — книги. Чи можемо ми усі одночасно всі розглядати книгу, читати її?

Діти. Так, можемо.

Вихователь. Книга нам дарує гру «Моє — спільне».

Гра «Моє — спільне»

Спробуйте назвати, що дитячому садку моє, а що — спільне.

Діти

Моє: одяг рушник ім’я взуття

Спільне: іграшки меблі посуд книжки

Вихователь. А як ви вважаєте, жадібні можуть дружити? (Відповіді дітей.)

Вихователь. Як же їм допомогти?

Діти. Надіслати телеграму; запросити до нас у садочок; розповісти, що у нашій групі немає жадібних.

Вихователь. Тепер поглянемо, хто ж обрав третю скриньку. Вона хоча і найменша, але в ній — велика, щира «любов». А символізують любов ці маленькі сердечка. (Показує сердечка.)

(Вихователь звертається до дітей, які обрали найменшу скриньку з сердечками.)

— Чому ви обрали скриньку з сердечками? Із ким ви хочете поділитися?

— Як назвати тих людей, які готові поділитися будь-чим?

Діти. Щедрі, щирі, нежадібні.

Вихователь. У найменшій скриньці багато сердечок, їх на всіх вистачить. (Діти, які обрали скриньку з сердечками, дарують сердечка усім дітям групи.)

Тема: Там, де скупощі, добра, не жди. Розвиток мовлення. Старша група в дошкільному навчальному закладі

Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *