Заняття 8. Тема. Спостереження за кішкою. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

    Заняття 8. Тема. Спостереження за кішкою. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

    Програмовий зміст: закріплювати уміння дітей розпізнавати кішку за зовнішніми ознаками; формувати навички вимовляти звуконаслідування; продовжувати вчити відповідати на запитання; розвивати увагу, спостережливість, мислення, уміння декламувати невеликі вірші; виховувати любов до тварин, бережливе ставлення до них, бажання доглядати за ними.

    Словник: збагачувати словник іменниками: кошенята, кішечка, лапи, морда, прикметниками: пухнаста, м’якенька, прудка.

    Матеріал: кошик, кішечка — живий об’єкт, картинки із зображенням дитинчат кішки та інших тварин, страв (молоко, риба, м’ясо), шапочки для гри «Кішка і кошенята».

    Хід заняття 8. Тема. Спостереження за кішкою. Заняття в дошкільному навчальному закладі. Розвиток мовлення. Друга молодша група

    — Сьогодні я йшла в дитсадок і знайшла ось цей кошик. Як ви думаєте, хто тут заховався? Для того, щоб це дізнатися, потрібно відгадати загадку:

    І вусата, і хвостата
    Ця тварина волохата.
    Любить рибу, любить м’ясо
    І облизується ласо. (Кішка, кіт.)

    — До нас прийшла кішечка Муся. Давайте з нею привітаємося.

    Запитання до дітей

    — Якого кольору у неї шерсть?

    — Що є у кішечки на голові?

    — Якого кольору очі?

    — Який у неї хвостик?

    — Чим умивається кішечка? Кішечка яка?

    — Чим вона корисна?

    — Чому її тримають удома?

    — А що любить їсти кішечка?

    — А кішечка когось шукає. Її дітки десь поділись. А як називаються її дітки? Як кішка їх кличе? Давайте допоможемо їх відшукати. Ми зараз із вами будемо кішечками і покличемо маленьких кошенят.

    (Діти знаслідують кішку, вимовляючи «няв-няв», голосно і тихо.)

    Кошенята виходять гратися на подвір’я.

    — Скільки їх? А кішечок?

    — Кішечка тепер заспокоїлась, зраділа.

    — Серед цих страв оберіть ту, якою ми годуємо нашу кицю.

    (Діти частують кішку.)

    — Давайте розповімо нашій киці віршики. (Діти розповідають вірші.)

    Є У МЕНЕ КИЦЯ МУРКА

    Є у мене киця Мурка,
    Дуже мудра кішка.
    Тільки скажеш: «Замазурка!»
    Умивається хоч трішки.

    А синок її Васько Муркне: «Мила нене, Поки вип’ю молоко, Вмийся ти за мене».

    КОТИК

    Скочив котик,
    Сів на плотик,
    Має ротик
    І животик.
    Він біленький
    І чистенький,
    Гарний Мурко
    Мій маленький.

    — Давайте всі разом заспіваємо киці пісеньку.

    (Діти співають пісню «Сіра киця».)

    Сіра киця вмилася,
    У вікно дивилася.
    Хвостиком махала,
    Кошенят чекала.
    — Де мої малята?
    Сірі кошенята?
    Час уже їм спати,
    Сірим кошенятам.

    — Киці у нас дуже сподобалося, вона захотіла з нами погратися.

    (Діти грають у гру «Кішка і кошенята».)

    Гра «Кішка і кошенята»

    Дітей розподілити на підгрупи. Одні з них — «кішки», решта — «кошенята».

    «Кішки» сидять перед дугою. «Кошенята» почергово підлазять під дугу і стрибають на обох ногах. За сигналом вихователя «кішки» починають нявкати. «Кошенята» повертаються на свої місця.

    Підсумок

    — Про кого ми сьогодні розмовляли? (Відповіді дітей.)

    Заняття 8. Тема. Спостереження за кішкою. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

    Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі
