Тема: Роде наш красний. Розвиток мовлення. Середня група в дошкільному навчальному закладі

Тема: Роде наш красний. Розвиток мовлення. Середня група в дошкільному навчальному закладі

Програмовий зміст: формувати  навички  правильно вживати  дієслова у різних особових формах зі змінами звуків (ходити — ходжу, бігати — біжу); вживання прикметників, утворених від слів — назв людей (сестрин), а також від імен (Олин, Вірин), вживання збірних числівників (троє, двоє, п’ятеро та ін.); розвивати мовлення та логічне мислення; виховувати любов і повагу до членів своєї родини.

Матеріал: картина із зображенням сім’ї; матриці (склад родини);  предметні картинки із зображенням різноманітних речей;  прислів’я;  магнітофон; запис «легкої» музики (за вибором вихователя).

Попередня робота

Пояснити дітям значення імен.

Бесіда за темою «Ми є діти українські».

Хід заняття Роде наш красний. Розвиток мовлення. Середня група в дошкільному навчальному закладі

(Вихователь виставляє на дошці картину із зображенням сім’ї.)

Вихователь.

Сьогодні незвичайні гості в нас,
Омелько та його сім’я.
Вітаємо ми їх усіх,
І ти, і він, вона, і я.
Прийшов до нас Омелько,
Показати свою сімейку.
Сімейку показати
Та з вами порозмовляти.

Вихователь. Розглянемо сім’ю Омелька. Кого ви бачите на картині? Давайте дамо імена всім членам родини. (Варіанти відповідей дітей.)

Вихователь. А для чого людині потрібна сім’я? (Відповіді дітей.)

Вихователь. Так. Кожна  людина,  яка має сім’ю розуміє, що таке любов,  турбота й ласка.  Як ви вважаєте,  якою  повинна  бути сім’я? (Відповіді дітей.)

Вихователь. У народі кажуть, що жінка — це сонце, чоловік — місяць, а діти — зорі. Поясніть цю народну мудрість.

Дидактична вправа «Моя сім’я»

Дітям пропонують  обрати ту матрицю,  на якій зображена  її родина,  і розповісти про неї.

Робота з матрицями

Дитина обирає матрицю,  яка, на її думку, схожа на склад родини,  і пояснює:

— Це моя сім’я. Нас п’ятеро. Це — я, Іванко, моя мама Алла Петрівна, тато Іван Денисович, мій дідусь Петро Іванович  і бабуся Ольга Вікторівна.

Вихователь. У кожній сім’ї всі піклуються одне про одного, допомагають одне одному і кожен, в дружній сім’ї має свої обов’язки.

— Які обов’язки виконує тато?

— Що є обов’язками мами?

— Чим займаєтесь  ви?

— А ваші сестри, брати?

— Чи допомагаєте ви одне одному?

Фізкультхвилинка

Діти дружно всі живуть і до себе в гості звуть.
Будем весело ми грати, разом будем танцювати.
(Танцювальні рухи під музику.)

Дидактична гра «Що чиє?»

Вихователь. Вдома у вас багато речей. І ваші близькі мають особисті речі. Візьміть, будь ласка, картки із зображенням речей і скажіть, що чиє.

Діти

Пенал — Олин.

Зошит — Вірин.

Сукня — мамина.

Шапка — дідуся (-ева).

Книга — брата (-ова).

Вихователь.

Добре, добре працювали,
Речі де чиї, сказали.
А тепер часу не гайте,
Швидко  всі відповідайте.
Кожен з вас, скажи мені,
Що робиш ти.

Підсумок

Вихователь. Сподобалось  у нас Омелькові та його сім’ї. І на згадку ця родина  подарувала  нам лічилочку.  Давайте спробуємо  її повторити, а потім використаємо під час гри.

Мама, тато, дід, бабуся —
Всіх назву, не помилюся, —
Старший  братик і сестричка —
В нас сімейка невеличка.
Не спиняйте, бо зіб’юся:
Мама, тато, дід, бабуся,
Старший  брат, сестра і я —
От така у нас сім’я.
Нам лічилочку на сім.
Повторити треба всім.

Тема: Роде наш красний. Розвиток мовлення. Середня група в дошкільному навчальному закладі

Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *