Заняття 8 Тема. Подорож до країни математики. Заняття з математики. Старша група в дошкільному навчальному закладі

    Заняття 8 Тема. Подорож до країни математики. Заняття з математики. Старша група в дошкільному навчальному закладі

    Програмовий зміст: виявити вміння дітей встановлювати зв’язки між суміщеними числами в межах десяти; утворювати рівність (нерівність) множин шляхом додавання (віднімати одиниці, лічити кількісно і порядково); будувати числовий ряд; закріпити знання про плоскі геометричні фігури шляхом виділення їх у малюнку, про пори року, місяці, дні тижня; прагнути до чіткої математичної мови; розвивати просторову уяву, логічне мислення, спритність; виховувати уважність, сміливість, готовність прийти на допомогу.

    Матеріал: нитки; картки «З’єднай крапки», «Сусіди числа»; намисто;  скринька з різнокольоровими конвертами, цифри.

    Хід заняття 8 Тема. Подорож до країни математики. Заняття з математики. Старша група в дошкільному навчальному закладі

    Діти заходять до групи, знаходять на килимі великий лист.

    — Погляньте, діти, нам, здається, листа принесли. Хто б його міг надіслати? Подивимось…

    «Добрий день, діти!

    Пишу вам з чарівної Країни Математики. У нашому королівстві трапилося нещастя. Злий чаклун зачаклував всі цифри, знаки, фігури. Вони стали нерухомі, тепер у нас дуже страшно й тихо. Розчаклувати жителів Країни Математики можуть тільки розумні, уважні й кмітливі діти. Допоможіть нам, будь ласка. Як тільки ви зберете моє чарівне намисто, все одразу стане на свої місця!

    До зустрічі!

    Королева Математики»

    Вихователь. Допоможемо Королеві Математики? А як же нам знайти країну? Стривайте, здається, в конверті ще щось є.

    — З’єднайте точки по порядку. Що у вас вийшло? (Літак.)

    — Отже, саме цей літак і домчить нас до країни Математики.

    — Ось ми біля цієї країни. Але навколо паркан й ворота замкнені, злий чаклун все передбачив.

    Ключ потрібний віднайдіть і ворота відімкніть.

    А ось і замки.

    Дидактична гра «Сусіди числа»

    — Яка цікава країна за цими дверима, які дивні речі! Подивіться праворуч. Що ви бачите на стіні? (Цифри, фігури.)

    — Це й є жителі, і вони зачакловані.

    — Ви нічого не помічаєте?

    На скриньці сяє вогник.

    — Мабуть, нам слід зазирнути в цю скриньку. У ній завдання в різнокольорових конвертах, які ми маємо виконувати по порядку. Якщо ми правильно виконаємо завдання, то отримаємо такого ж кольору намистину від Королеви Математики.

    Який конверт візьмемо спочатку?

    — Чому червоний? (Бо він має номер 1.)

    Завдання.
    Порахуйте іграшки. Скільки всього іграшок на поличці? Скільки півників? М’ячів? Кубиків?

    — Порахуйте іграшки по порядку. На якому місці стоїть пірамідка? Який за рахунком зайчик? За якою іграшкою стоїть слоненя? Яке воно за рахунком?

    — Молодці, ось на поличці з іграшками ми знайшли першу намистину — червону. (Поставити на фланелеграфі.)

    — Йди, Артеме, вибирай наступний конверт. Зелений конверт — № 2.

    Завдання.
    Намистину знайдете на десятому поверсі будинку, але чаклун сходинки зруйнував.

    — Що робити?

    — Будуємо сходинки за допомогою цифр.

    Дидактична гра «Цифровий ряд»

    — Усі дійшли до десятого поверху, але раптом згасло світло, нічого не видно.

    Дидактична гра «Порахуй звуки і покажи цифрою»

    (8 разів плеснути, 5 разів тупнути, 3 рази стукнути камінцем, 6 разів крикнути…)

    — Ось і загорілось світло. А яке? (Зелене.) І ми знайшли зелену намистину.

    — Витягайте наступне завдання. В якому воно конверті? (У жовтому — № 3.)

    Завдання.
    Потрібно розвеселити друзів чаклуна — ведмежат. Ми запросимо їх на своє поле. (Картка з двома смужками.) Поставте на верхню смужку десять ведмежат та подаруйте кожному по одному м’ячу. Що можна сказати про ведмежат і м’ячі? (Їх порівну.)

    — Скільки їх? (Десять.)

    — Ведмежата розігралися, але один м’яч закотився під кущик.

    — Чого більше? На скільки? Як зробити так, щоб було порівну?

    — Ось і жовту намистину нам віддали ведмежата, їм сподобалось із нами грати.

    Відкриваємо наступний синій конверт — № 4.

    Гра «Злови м’яч»

    — Станьте в коло, пограємо з вами в м’яч.

    Вихователь стає в коло, кидає дітям по черзі м’яч і дає завдання.

    1. Назвіть пори року.

    2. Скільки місяців у році?

    3. Скільки днів тижня?

    4. Що йде після понеділка…? Вівторка, п’ятниці?

    5. Назвіть вихідні дні.

    — Ой, куди це покотився м’ячик? Здається, до пеньочка.

    А під пеньочком синя намистинка. Це м’ячик підказав нам, де її шукати.

    — Отже, залишився останній конверт. Який він? (Білий — № 5.)

    Завдання.
    Останню намистину нам віддасть хлопчик Геометрик, якщо ми відшукаємо всі геометричні фігури й порахуємо їх.

    Дидактична гра «Знайди і порахуй»

    — Королева Математики дуже вдячна вам, діти. Ми зібрали всі намистини, і тепер все королівство ожило.

    Королева Математики нагороджує дітей медалями.

    Заняття 8 Тема. Подорож до країни математики. Заняття з математики. Старша група в дошкільному навчальному закладі

    Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі
