Тема: Одягнемо ляльку на прогулянку. Дитина і навколишній світ. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

Тема: Одягнемо ляльку на прогулянку. Дитина і навколишній світ. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

Програмовий зміст: закріпити й удосконалити знання дітей про назви одягу, його колір; вчити берегти одяг; допомогти запам’ятати послідовність одягання на прогулянку; виховувати уважність, самостійність.

Хід заняття Одягнемо ляльку на прогулянку. Дитина і навколишній світ. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

Вихователь. Доброго дня, дітки! Добридень, Тарасе.

Діти вітаються.

Чому це ти чепуришся перед дзеркалом? Не роздягаєшся? (Тарасик у шубі, шапці.) Відкрив валізу, повитягав багато одягу? (На стільці лежить одяг: шорти, сорочка, спідниця, футболка, гольфи, хустка, шапка, шкарпетки, штани, майка, куртка.)

Тарас. Я сьогодні вирішив самостійно, без допомоги дорослих, одягнутися, але заплутався, що мені слід одягати в садочок.

Вихователь. Діти, допоможемо Тарасикові правильно, одягнутися?

Діти. Так. Допоможемо.

Вихователь. Спочатку потрібно підібрати речі для хлопчика, відповідно пори року.

Діти добирають та називають їх.

Вихователь. Що необхідно одягти спочатку? (Відповіді дітей.)

Вихователь. Діти, Тарасик вам дуже вдячний і каже: «Дякую вам, дітки, ви мені дуже допомогли».

Вихователь. Тарасику, а одяг має ще й свій колір. Чи знаєш ти кольори?

Тарасик. Знаю, але дуже плутаюсь, і тому мені дуже соромно.

Вихователь. Ми з дітьми тобі допоможемо. Пограй із нами у гру «Розбери за кольором».

Гра «Розбери за кольором»

Мета: закріпити знання дітей про кольори; розвивати увагу, активність.

Перед дітьми — різнокольорові стільчики й одяг. Вихователь пропонує дітям розкласти одяг відповідно до кольору стільців. Діти беруть по одній речі, називають її, визначають колір і відносять на стільчик відповідного кольору.

Вихователь. Молодці, діти, правильно відповідали. Тарасик запрошує вас відпочити.

Фізкультхвилинка

Правда ж, мамо, я великий? (Піднімають руки вгору.)
Сам взуваю черевички, (Нахиляються.)
Зашнуровую шнурочки, (Удають, що шнурують.)
Сам вбираюсь у сорочку, (Удають, що одягаються.)
Сам лице і руки мию, (Удають, що умиваються.)
Сам зачісуватись вмію (Гладять себе по голівці.)
І не плачу я ніколи… («Приказують» пальчиком.)
Скоро вже піду до школи.

Вихователь. А хто це там плаче? Та це ж наша Катруся. Вона дуже хоче гуляти, але не вміє швидко і правильно одягатися. (Лялька зі скрині витягає свій одяг: колготки, ботинки, куртку, шапочку.)

Діти, давайте все це складемо і повішаємо у шафу. А тепер підкажіть Катрусі, що в першу чергу слід взяти з шафи, збираючись на прогулянку.

Діти. Спочатку потрібно дістати колготки і ботинки. Зняти туфлі, в яких ти, Катрусю, ходила в приміщенні, одягти колготки, ботиночки. (Діти одягають ляльку, називаючи одяг та його колір.)

Вихователь. Чому це ти, Катрусю, засмутилася?

Лялька. Надворі холодно — сонечка немає.

Вихователь. А ми попросимо сонечко виглянути з-за хмаринки.

Сонечко, сонечко, вигляни у віконечко.
Ждуть тебе дітки, ждуть малолітки.

Підсумок

Вихователь. А тепер і ми підемо на прогулянку разом із лялькою.

Тема: Одягнемо ляльку на прогулянку. Дитина і навколишній світ. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *