Тема: На допомогу Федорі. Заняття з математики. Середня група в дошкільному навчальному закладі
Програмовий зміст: продовжувати вчити порівнювати дві групи предметів, користуючись словами більше на один, менше на один, стільки скільки, порівну; закріпити кількісну, порядкову, пряму та зворотну лічбу в межах п’яти; формувати уміння позначати цифрою відповідну кількість предметів; розвивати уміння орієнтуватись у просторі (попереду, позаду, зліва, справа, посередині); розвивати дружні стосунки, чуйність, бажання прийти на допомогу ближньому; виховувати інтерес до заняття.
Матеріал: сорока; посуд; Федора; кошик з овочами; меблі іграшкові; дидактична гра «Склади ціле».
Хід заняття 8 Тема. На допомогу Федорі. Заняття з математики. Середня група в дошкільному навчальному закладі
Залітає сорока.
Сорока.
Скре-ке-ке! Що сталося?
Вихователь. Зачекай, сороко! Діти, вам не здається, що вона щось забула?
Діти. Привітатися!
Вихователь. Та вона, мабуть, і не знає, навіщо потрібно вітатися. Адже вітаються всі добрі й чемні люди, вони бажають під час зустрічі добра і здоров’я.
Сорока.
Але ж у казці лихо!
Вихователь. То як, дітки, вирушимо до казки? Не злякаєтесь? А як ви гадаєте, краще туди одному йти чи разом із друзями? А чому? Тоді тримайте міцно одне одного за ручки, посміхніться — і в путь. (Звучить музика.).
— Ой, а до якої це ми казки потрапили? Хатинка стоїть. А це що? (Посуд.)
— А хто це там плаче? (Лялька Федора в будинку.)
— А чому вона плаче? (Від неї пішов посуд.)
— А як їй повернути посуд, підкажіть. (Діти лагідно просять посуд повернутися.)
— Посуд згоден повернутися. Але він хоче, щоб ви порахували його. А тепер зробіть це зворотною лічбою. А тепер по порядку. Яка за порядком чашка? А на якому місці стоїть тарілка?
— Посуд ми повернули, але всі чашки переплутались, і Федора не знає, яких більше? Як перевірити це? (Діти відповідають.)
— Чуєте, здається, кошик, ворушиться.
Дівчинка. Ой, мені страшно, може, не будемо заглядати туди?
— Та це ж Федора зібралась обід готувати і всі овочі переплутала. Необхідно порахувати їх: позначити цифрою.
Діти рахують овочі і позначають цифрою.
Фізкультхвилинка
— А що тут від Федори ховається? Меблі. Що посередині? А стіл де? А що зліва від шафи? Попереду? Позаду?
— Здається, ми всі речі Федорі повернули, вона дуже вам вдячна і хоче напоїти вас чаєм із печивом. Але що ще трапилось? Здається, всі чайники розбились. Знайдіть собі пару. А тепер разом із другом складіть чайник. Якщо будете допомагати одне одному, тоді вийде краще.
Дидактична гра «Складіть ціле»
— Чи сподобалось вам заняття? Як ви гадаєте, чи легше було б одному впоратись з усіма завданнями чи гуртом? Тож завжди допомагайте одне одному і всім, хто потребує вашої допомоги.
Федора навіть прислів’я згадала «Легше там жити, де гуртом робити».
Тема: На допомогу Федорі. Заняття з математики. Середня група в дошкільному навчальному закладі
Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі