Тема: Вулиця селища. Дитина і навколишній світ. Старша група в дошкільному навчальному закладі

Тема: Вулиця селища. Дитина і навколишній світ. Старша група в дошкільному навчальному закладі

Програмовий зміст: продовжувати уточнювати і закріплювати знання дітей про правила поведінки на вулиці, про види транспорту нашого селища, про правила дорожнього руху; розширювати роботу щодо дитячого травматизму; виховувати увагу, дисциплінованість, культуру поведінки на вулиці; розвивати пам’ять, логічне мислення, зв’язне мовлення.

Матеріал: ілюстрації, дорожні знаки, світлофор.

Попередня робота

Екскурсії рідним селищем, спостереження за транспортом, пішоходами; сюжетно-рольові ігри «Водії», «Транспорт», «Автобус» тощо.

Хід заняття Вулиця селища. Дитина і навколишній світ. Старша група в дошкільному навчальному закладі

Бесіда

— Діти, в якому селищі ми живемо?

— Яке наше селище? Велике чи мале?

— Правильно. Важко уявити наше селище без транспорту. Ось сьогодні ми і поговоримо про різні види транспорту. Які види транспорту ви бачили на вулицях нашого селища?

Діти. Вантажний, легковий, пасажирський.

Вихователь. Діти, а як називається та частина вулиці, по якій рухається транспорт? (Проїжджа частина вулиці.)

— Правильно. Діти, а який рух у нашому селищі? (Двобічний рух і однобічний.)

— А як ви розумієте — двобічний рух? (Коли машини рухаються назустріч одна одній.)

— Діти, а хто такі пішоходи? (Пішоходи — це люди, які ходять по вулиці.)

— Де повинні ходити пішоходи? (По тротуару, по пішохідних доріжках.)

Вихователь. А де пішоходам потрібно переходити вулицю? (Там, де є пішохідний перехід, світлофор.)

— Діти, які правила для пішоходів ви знаєте?

Діти

1. Пішоходи повинні ходити тільки по тротуару.

2. Пішоходи повинні ходити тільки по правому боці тротуару.

3. Іти потрібно спокійним кроком.

4. Вулицю переходити тільки на зелений сигнал світлофора.

5. Кататися по проїжджій частині дороги на велосипеді забороняється.

Вихователь. Діти, а де ставлять світлофори?

Діти. На перехресті.

Вихователь. А що таке перехрестя?

Діти. Перетин двох вулиць чи доріг.

Вихователь. А які сигнали світлофора ви знаєте? Що вони означають? Діти, а як потрібно переходити дорогу там, де немає світлофора?

Діти. Потрібно підійти до дороги, подивитися ліворуч, дійти до середини, подивитися праворуч, а потім, якщо немає транспорту,— переходити.

Вихователь.

Хто старший на переході?
Він моргнув — машини стали,
Тільки гальма запищали,
І смугастий, наче кіт,
Вигнув спинку перехід.
Йдуть-спішать по переходу
Дяді й тьоті на роботу.
Знов моргнув, машинам каже:
«Проїжджайте, черга ваша». (Світлофор.)

Вихователь. Діти, а зараз ми з вами пограємо в гру «Упізнай знак».

Вихователь показує знаки, а діти визначають, як діяти у даній ситуації.

Вихователь. Діти, скажіть, хто важливіший за всіх на вулиці: машини, люди, звірі, міліціонер, світлофор?

— А що потрібно для того, щоб на вулиці не було метушні, безладу, аварій?

Діти. Стежити за вказівками світлофора та міліціонера, а також виконувати їх.

Рухлива гра «Кмітливий пішохід»

Діти-пішоходи з м’ячами в руках переходять перехрестя: повинні по ходу закинути м’яч у зелений отвір світлофора. Хто влучить у червоний — залишає гру, хто в жовтий — має право ще раз кинути м’яч.

Підсумок

Вихователь. Діти, що корисного дало нам це заняття?

Тема: Вулиця селища. Дитина і навколишній світ. Старша група в дошкільному навчальному закладі

Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *