Тема: Посилка із села. Дитина і навколишній світ. Середня група в дошкільному навчальному закладі
Програмовий зміст: уточнити та узагальнити уявлення дітей про діяльність сільських працівників; збагачувати словник словами на позначення овочів, ввести узагальнюючі слова овочі, городні рослини; формувати уміння описувати овочі, називати їхні ознаки; виховувати повагу до людей праці, навчати берегти продукти харчування.
Матеріал: овочі: цибуля, огірок, капуста, картопля, буряк; ящик, лялька-дідусь; вірш М. Познанської «Хлібороби».
Хід заняття Посилка із села. Дитина і навколишній світ. Середня група в дошкільному навчальному закладі
Вихователь. До нас у гості завітав дідусь Панас. Він приніс посилку від мешканців свого села. Що в ній може бути?
Дід Панас пропонує пограти з дітьми в гру. Загадує дітям загадки. Дитина, яка відгадала, дістає овоч, називає його і розповідає про нього.
Запитання для опису
— Що це? Опиши овоч.
— Як його використовують?
Загадки
Одежин багато маю,
Така в мене вдача:
Той, хто мене роздягає,
Той частенько плаче. (Цибуля.)
В ста сорочечках бабуля.
Певно є, що то… (цибуля).
Гірко щипле за язик
Рідний брат її — … (часник).
Сидить дівчина в коморі,
А коса її на дворі. (Морква.)
Без вікон, без дверей —
Повна хата людей. (Огірок.)
Сорок сорочок,
Сорок торочок
Вона одягає —
Не застібає. (Капуста.)
Під землею птиця
Кубло звела і яєць нанесла. (Картоплина.)
Стоїть півень на грядках
У червоних чобітках. (Буряк.)
Як можна назвати все це одним словом? (Овочі.)
Вихователь розповідає дітям, що овочі ростуть на городі і їх в ники.
Вихователь. А кого називають городниками? Чи можемо ми ними бути? (Діти розповідають, яку роботу вони виконують на городі зі своїми сім’ями.)
Діти, а в посилці ще щось лежить. (Дістає пучок різних колосків.) Ці колоски виростили хлібороби в полі.
Вихователь. (читає вірш М. Познанської «Хлібороби»)
Честь і слава хліборобам,
Що живуть в моїм селі!
Хлібороби хліб нам роблять,
Знайте ви про це, малі.
В пору літню, в час осінній,
На весні — в гарячий час —
Косять, жнуть вони і сіють,
Лан орють у котрий раз.
Хлібороб в колгоспнім полі
Нам вирощує врожай.
Пшениці шумлять на волі,
Де початок їм, де край?
А їсте ви паляницю,
Калачі смачні їсте,—
Не забудьте уклониться
Хліборобові за те.
Дидактична гра «Що де росте?»
Вихователь показує овочі і колоски по черзі, запитуючи, де росте, хто вирощує? Діти по черзі відповідають.
Підсумок
Дід Панас. Діти, тепер і ви знаєте: щоб це все виростити, слід вмілі ручки мати, потрібно добре працювати. (Запрошує дітей до гри.)
Гра «Урожайна»
Ми ось кошички несем
Та по колу всі ідем.
Гей, збирай урожай (зупиняються, плещуть у долоні)
Та на зиму запасай. (ідуть один за одним)
Ми морквинки всі зберем, (нахиляються збирають)
Стиглих бурячків нарвем
І горох про запас —
Урожай хороший в нас. (кружляють)
Ти пузатий кабачок,
Належав собі бочок:
Не лінуйся, час не гай, (присідають)
Та у кошичок стрибай. (стрибки)
Нас додому через ліс
Вантажівник усіх повіз.
Браму нам відчиняй —
Іде з поля урожай. (їдуть один за одним на місця)
Тема: Посилка із села. Дитина і навколишній світ. Середня група в дошкільному навчальному закладі
Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі