Заняття 7 Тема. Перлини народної мудрості. Розвиток мовлення. Середня група в дошкільному навчальному закладі

      Заняття 7 Тема. Перлини народної мудрості. Розвиток мовлення. Середня група в дошкільному навчальному закладі

      Програмовий зміст

      зв’язне мовлення: учити дітей переказувати  казку «Колобок» за частинами, близько до тексту, використовуючи пряму мову;

      звукова культура: розвивати мовне дихання (вимова трискладових та чотирискладових слів на одному видиху), розвивати  інтонаційну виразність, вміння говорити чітко;

      граматика: удосконалювати вміння утворювати прикметники від — назв тварин (ведмежий, лисяча); виховувати вміння слухати одне одного, оцінювати поведінку героїв.

      Словник: активізувати  словник  дітей словами  на позначення руху: біжить, втік, прикметниками на позначення різної якості: круглий, смачний, великий та ін.) та дієприкметниками: метений, спечений.

      Матеріал: клубочок,  настільний театр «Колобок»,  зображення диких тварин та їхніх хвостів.

      Хід заняття 7 Тема. Перлини народної мудрості. Розвиток мовлення. Середня група в дошкільному навчальному закладі

      (Вихователь звертає увагу дітей на клубочок.)

      Вихователь.

      Котився  клубочок з гори на долину
      І, гляньте, вкотився до нас на гостину.
      З клубочком вкотилася  казка.
      Ідіть за клубочком,  будь ласка!

      (Діти йдуть за клубочком,  підходять до столу, на якому розміщені персонажі до казки «Колобок».)

      Вихователь. Чи впізнали ви, з якої казки завітали до нас ці герої? Чому ви так думаєте?

      (Відповіді дітей.)

      Мовна зарядка «Який? яка?»

      Колобок  (який?) — … круглий, смачний, веселий, співучий.

      Заєць (який?) — … хитрий, сірий, довговухий.

      Вовк (який?) — … сірий, хижий, великий.

      Лисиця (яка?) — … руда, хитра, лукава.

      Вихователь.
      Сьогодні  кожен  із вас може потрапити  у цю казку і зіграти того героя, який найбільше  подобається.

      Запитання до дітей

      — Як починається казка?

      — Як з’явився Колобок?

      — Де він побіг?

      — Хто перший  зустрів Колобка?

      — З ким потім він зустрівся?

      — Кому Колобок  намагався заспівати пісню двічі?

      — Як закінчується казка?

      — Чи подобається вам така кінцівка?

      (Діти розігрують казку за ролями.)

      Фізкульхвилинка

      Вихователь.

      Йти у ліс і там пограти
      забажалося малятам.  (Крокують.)
      В ліс прийшли всі без зупинки,
      стали дружно всі навшпиньки, (ходьба навшпиньки)
      йдуть тепер вже не малята,
      а маленькі лисенята,
      Під кущами присідали,
      зайця в лісі виглядали.  (Стати навпочіпки.)
      Заєць вискочив  прудкий —
      пострибаємо із ним,   (стрибки)
      А назустріч — вовчисько,
      зайця він угледів близько,
      Думав, що спіймає в лісі,
      та ведмідь став на узліссі.
      І пошвендяв клишоногий
      в лісі віднайти дорогу
      До озерця,  до криниці,
      щоб напитися водиці.
      — Діти ви відчули втому?
      Час із лісу йти додому.
      Ви всі добре відпочили,
      за столи тихенько сіли.
      А тепер пограємо і порозмовляємо.

      Дидактична гра «Плещемо в долоні»

      Діти чітко, на одному видиху, промовляють трискладові і чотирискладові слова. На кожен склад плещуть у долоні.

      Слова для гри

      Ко-ло-бок, ла-пан-чик, ли-сич-ка, спе-че-ний, ме-те-ний, сест-рич-ко, не-до-чу-ва-ю, пе-ре-стрі-ва-є.

      (На фланелеграфі з’являються зображення тварин, які обмінялися хвостами.)

      Вихователь. Поки ми з вами грали, герої казки вирішили обмінятися хвостами. І тепер не можуть розібратися: у кого чий хвіст. Допоможіть їм.

      Діти. У ведмедя — лисячий, у зайця — вовчий, у лисиці — ведмежий.

      (Вихователь пропонує  дітям повернути тваринам їхні хвости.)

      Діти. Зайцеві — заячий хвіст, вовкові — вовчий.

      Підсумок

      Вихователь. До нашої казки є навіть прислів’я: «Не вір словам, що з медом, друже,— не будь самовпевнений дуже».

      Це означає,  що вірити гарним,  добрим словам незнайомців не можна. Їхні слова можуть бути гарними, а вчинки поганими. Колобок  втратив обережність, повірив солодким співам лисиці, й вона його з’їла. Тож будьте завжди обачливими.

      Заняття 7 Тема. Перлини народної мудрості. Розвиток мовлення. Середня група в дошкільному навчальному закладі

      Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі
