Тема: Найдорожча в світі Україна. Дитина і навколишній світ. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі
Програмовий зміст: ознайомити дітей із назвою рідного краю, міста, в якому народилися; дати знання про те, що люди, які живуть в Україні,— це український народ (українці) і розмовляють вони українською мовою; засобами художнього слова формувати уявлення про красу природи рідного краю; викликати почуття любові до рідного краю.
Хід заняття Найдорожча в світі Україна. Дитина і навколишній світ. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі
Приходить лялька Наталка в українському одязі, в руках тримає лист.
Лялька. Доброго дня вам, діти!
Вихователь. Лялька Наталка дуже ввічлива, вона запитує: «Як ваше здоров’я», «Як ваші справи?»
Лялька. Добре. (Дякую, спасибі.)
Вихователь. А зараз, будь ласка, запитайте її про здоров’я, про справи.
Діти складають запитання.
Діти. Наталко, як твоє здоров’я? Наталко, як твої справи? Вихователь. А яке в Наталки святкове вбрання!
Діти розглядають одяг Наталки (сорочка, спідниця, віночок).
Вихователь (від імені ляльки). Молодці всі діточки, а уважні сьогодні Оксана, Маринка, Сергійко.
Подивіться, Наталка принесла листа від друзів із Росії. Усім цікаво, як лист нас знайшов? Уважно подивімося на конверт. На конверті написана адреса: назва нашого міста, вулиці, номер будинку, а головне — назва нашої країни, тому лист не загубився і знайшов нас. Скажіть мені, будь ласка, діточки, як називається наше місто? (Діти називають своє місто.)
— А хто знає назву вулиці, на якій живе, номер будинку? (Діти називають вулиці, будинки.)
— Діти, хто знає назву нашої країни? (Україна.)
Якщо діти не знають відповіді, то вихователь пояснює їм це слово.
Вихователь. Усі люди, які живуть у нашій країні, уміють розмовляти українською мовою. Ми теж із вами вчимося розмовляти українською мовою.
В Україні живуть українці (вихователь показує малюнки людей в українському одязі), вони тут народилися, знають і люблять свою країну. Ми з вами теж українці.
Діти разом повторюють фразу «Ми — українці».
— А зараз ми відпочинемо.
Фізкультхвилинка
Діти (стоять обличчям одне до одного і промовляють).
На високій полонині (Піднімають руки вгору.)
Ранок зустрічаю, (Розводять руки в боки.)
На сопілці-перепілці
Співаночку граю… (Імітують гру на сопілці.)
Вихователь. Діти, подивіться, до нас залетів птах. Може, його хтось упізнає? (Якщо діти не знають, необхідно звернутися до ляльки.) Наталка говорить, що це журавель. Пригадаймо віршик, який ми знаємо про журавля. Наталочко, послухай, цей вірш про нашу країну — Україну.
Облітав журавель сто морів, сто земель,
Облітав, обходив, крила, ноги натрудив.
Ми спитали журавля:
— Де найкраща земля?
Журавель відповідає:
— Краще рідної немає!
(Доцільно запропонувати дітям по черзі потримати паперового журавлика.)
Вихователь. Молодці, Наталці так сподобалося, що вона запрошує вас разом із нею пограти.
Гра «поїзд»
Їде поїзд через гай, я гукаю:
— Постривай.
Він почувши, не тікав, нас, маляток, почекав.
— Ту-ту-ту,— гуде гудок, їдемо всі в дитсадок.
Підсумок
Вихователь. Як називається наша країна? Яку назву має наше місто?
Тема: Найдорожча в світі Україна. Дитина і навколишній світ. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі
Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі