Тема: Добре діло роби сміло. Розвиток мовлення. Старша група в дошкільному навчальному закладі

Тема: Добре діло роби сміло. Розвиток мовлення. Старша група в дошкільному навчальному закладі

Програмовий зміст:

зв’язне мовлення: формувати уміння складати розповіді за заданою темою на основі життєвих вражень; висловлювати своє ставлення до своїх вчинків та вчинків інших людей;

граматика: формувати уміння добирати слова на позначення дії за заданою темою, складати прості й поширені речення; формувати сприйняття й осмислення моральних категорій добра і зла; розвивати уміння розв’язувати моральні проблеми; виховувати прагнення робити гарні вчинки.

Словник:
збагачувати словник дітей синонімами, активізувати їх уживання, розширювати розуміння багатозначних слів.

Матеріал: кольорові кола: жовтий, синій; хлопчик-циліндр (з одного боку — добрий вираз обличчя, з іншого — злий); гра «Добре — погано», пір’ячко, прислів’я.

Хід заняття Добре діло роби сміло. Розвиток мовлення. Старша група в дошкільному навчальному закладі

Вихователь. Сьогодні в гості до нас завітав незвичайний хлопчик.

Він по світу ходив, бачив, що добре. Він по світу ходив, бачив, що погано. Ось він став такий, має два обличчя. Якщо добре все — він посміхається. Якщо погано все — він свариться.

Став наш хлопчик ніякий: і не добрий, і не злий. Діти, ви йому допоможіть, і добро нам покажіть.

Цей незвичайний хлопчик приніс нам гру. Він хоче, щоб ми допомогли йому розібратися, що добре, а що погано.

Дидактична гра «Добре — погано»

Вихователь. Яких героїв казок чи мультфільмів ви знаєте, таких, що постійно сваряться?

Діти. Вовк та заєць. Два цапка. Лисиця та журавель. Том та Джері… Вихователь. Як навчити їх жити дружно? (Відповіді дітей.)

Вихователь. А які герої намагаються завжди робити добро, ніколи не сваритися?

Діти. Кіт Леопольд, Чебурашка та крокодил Гена.

Вихователь. Ці добрі герої залишили нам пір’ячко. Воно чарівне. Хто візьме його до рук, одразу згадає про свої добрі вчинки.

Гра «Чарівне пір’ячко»

Вихователь віддає пір’ячко комусь із дітей. Дитина розповідає про свої добрі вчинки (9–10 речень), а потім передає його іншій дитині. (Розповідають 5–6 дітей.)

Вихователь. Наше пір’ячко допомогло вам так цікаво розповісти про ваші добрі вчинки. А якому кольору відповідають добрі вчинки? (Відповіді дітей.)

— В який колір можна зафарбувати погані вчинки?

Діти. Чорний, темно-синій, коричневий.

Вихователь.
Давайте спробуємо назвати слова-дії, які є добрими і які є поганими.  За кожне слово — дію «добре» — отримаєте жовту фішку, а за слово — дію «погане» — синю фішку.

Добре:

• привітався захистив допоміг;

• помирився пожалів подарував;

• поділився обігрів посміхнувся.

Погано:

• кинув штовхнув зламав;

• образив посварився ударив;

• зруйнував відібрав відвернувся.

Вихователь. Ви звернули увагу на те, що коли ви називали добрі слова-дії, хлопчик усміхався, а коли погані — насуплював брови, робився сумним.

Давайте з хлопчиком пограємо у гру «Закінчи речення».

Гра «Закінчи речення»

Необхідно грати так, щоб він завжди посміхався.

Мама дала мені два яблука, і я… Тато купив мені велосипед, і я… Маленький хлопчик плакав, а я… Бабуся працювала на городі, а я…

Вихователь. А як ви розумієте слово добрий? (Варіанти відповідей дітей.)

Вихователь. Що може бути добрим?

Діти. Добре серце, добра людина, добра душа, добрий вчинок.

Вихователь. Яким словом можна замінити слово добрий?

Діти. Беззлобний, добродушний, благодушний, душевний.

Вихователь. Слово добрий
має багато значень. Отже, ми знову зустрілися з багатозначними словами.

(Заучування прислів’я «Добре діло роби сміло».)

Підсумок

Вихователь. Як ви вважаєте, яких людей на світі більше — добрих чи злих?

— Якби на Землі усі стали злими, яким би став увесь світ? Чи цікаво було б жити у злому світі?

Тема: Добре діло роби сміло. Розвиток мовлення. Старша група в дошкільному навчальному закладі

Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *