Тема: У світі бракує на всіх доброти, бо є безпритульні собаки й коти. Розвиток мовлення. Старша група в дошкільному навчальному закладі

Тема: У світі бракує на всіх доброти, бо є безпритульні собаки й коти. Розвиток мовлення. Старша група в дошкільному навчальному закладі

Програмовий зміст:

зв’язне мовлення: формувати уміння складати сюжетно-описову розповідь за картиною, домислювати подальші події;

звукова культура: закріпити вміння відтворювати звуки, знаходити аналоги звуків мови у звуках природи, техніки;

граматика: удосконалювати навички творення іменників назв малят тварин, птахів, у тому числі за допомогою пестливих суфіксів; розвивати логічне мислення, тренувати увагу, пам’ять, збагачувати уяву; виховувати у дітей любов до тварин, потребу у спілкуванні з ними, почуття відповідальності за них.

Матеріал: фотографія із зображенням безпритульного кошеняти, картини з зображення тварин.

Хід заняття У світі бракує на всіх доброти, бо є безпритульні собаки й коти. Розвиток мовлення. Старша група в дошкільному навчальному закладі

(Вихователь заносить до групи фотографію, на якій зображено безпритульне кошеня на вулиці.)

Вихователь. Я сьогодні йшла до дитячого садка і побачила кошенятко, яке жалібно нявчало. Я сфотографувала це кошеня і фотографію принесла вам. Хочете знати, що було далі? (Відповіді дітей.)

Вихователь. Але спочатку давайте розглянемо цю фотографію.

Запитання для дітей:

— Хто зображений на картині?

— Яке воно?

— Що робить кошеня?

— Чому воно сумне?

— Як ви здогадалися?

— Як ви вважаєте, чи є у цього кошенятка господар, друг?

— Яку пору року зображено на фотографії?

— Яка погода? Як ми можемо допомогти кошеняткові?

Діти. Нагодувати, забрати додому, пожаліти, знайти йому друга…

Вихователь. А тепер складіть розповіді за цією фотографією. Але розповіді складайте не тільки про те, що бачите, а про те що було до цього і після цього. Може, ми з вами помиляємося, вважаючи, що це кошеня самотнє.

(5–6 дітей складають розповіді.)

Вихователь. Діти, і справді, наше кошеня не самотнє, воно випадково вискочило на вулицю. його увесь час розшукувала дівчинка Марійка. А коли знайшла, забрала додому, нагодувала, викупала і почала з ним гратися.

Проблемні ситуації

Ситуація перша.
Зустрілися хатній та бродячий коти і почали розмову. Про що вони розмовляли? Кому живеться краще? Чому?

— Як можна допомогти бродячим тваринам?

Ситуація друга.
У кішки Мурки народилися кошенята. Діти — Марічка, Олексій та Оксанка — дуже хотіли мати вдома маленьке кошенятко. Але тітка Софія не могла вирішити, кому віддати кошенят. Вона кожного з дітей запитала: «Що ти будеш робити з кошеням?»

Марічка сказала: «Я буду гратися з ним щодня».

Оксана відповіла: «Я показуватиму його усім своїм друзям», а Олексійко мови: «А я нагодую кошенятко і облаштую йому м’якеньку постіль, де воно буде відпочивати».

Кому з дітей тітонька віддасть кошеня? Свою відповідь поясніть.

Фізкультхвилинка

Вийшла кішечка на грядку,
Кличе діток на зарядку:
— Раз, два, три! На доріжку!
Починаємо пробіжку!
А тепер всі присідайте,
Швидко втому проганяйте.
Всі малята засміялись,
Кілька раз понахилялись.
Головою покрутили,
На стільці тихенько сіли.

(Діти виконують усі названі рухи.)

Дидактична гра «Назвіть малят»

Вихователь. Кожна тварина має своїх малят. Я буду називати тварин, а ви називайте їхніх дітлахів.

Кріль — кроленя, грак — граченя, кінь — лоша, собака — цуценя, корова — теля, верблюд — верблюжа.

Вихователь. А тепер давайте малят назвемо пестливо.

Діти. Кроленятко, телятко, лошатко, цуценятко тощо.

Вихователь. Усі тварини, птахи спілкуються між собою за допомогою певних звуків. Пригадайте і спробуйте відтворити спів комарика.

Діти. З-з-з-з-з.

Вихователь. А де ще ви чули ці звуки?

Діти. Заводиться машина, в кабінеті у стоматолога. Вихователь. Як стукає дятел?

Діти. Д-д-д-д-д-д.

Вихователь. Де чули такі звуки?

Діти. Шиє швейна машинка. Такий звук буває, коли стукати олівцем по столу.

(Вихователь пропонує ще кілька різновидів звуків, а діти знаходять схожі у звуках мови, природи, техніки.)

Вихователь. Чи є у вас вдома тварини? Як ви за ними доглядаєте? Чи радіють вони, коли ви приходите з дитячого садочка? Чи сумують, коли вас немає? (Відповіді дітей.)

Вихователь. Ми з вами пограємо у гру, в якій будемо вчитися ставити питання.

Дидактична гра «Імітація»

Діти дістають картки із зображенням тварин. Кожен із них намагається наслідувати зображених тварин. Інші діти намагаються назвати цих тварин.

— Чи ти скачеш?

— Чи ти нявкаєш?

— Чи ти цуценя?

Вправа «Виправте помилки»

Діти повинні виправити помилки у запропонованих сполученнях.

• Засобакали гавки.

• Закицькали нявки.

• Зажабкали кваки.

• Закачкали кряки.

• Закізкали меки.

• Забаранали беки.

• За зірки сховалось небо.

Підсумок

Вихователь. Природі нічого не шкода, несе вона людям дарунки свої. І просить за це в нас природа, щоб ми поважали й жаліли її.

Тема: У світі бракує на всіх доброти, бо є безпритульні собаки й коти. Розвиток мовлення. Старша група в дошкільному навчальному закладі

Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *