Тема: У гості до казки «Теремок». Заняття з математики. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі
Програмовий зміст: вчити дітей лічити в межах трьох, лічити числа за порядком, вміти відносити останнє число до групи предметів; ознайомити дітей з геометричною фігурою трикутник; продовжувати вчити обстежувати його раніше вивченими способами; формувати вміння розрізняти й правильно називати часові відношення: вчора, сьогодні, завтра; закріплювати кольори; розвивати уважність, кмітливість, зосередженість; виховувати бажання поглиблювати знання.
Демонстраційний матеріал: клубок; теремок; зайчик, білка, ведмідь; м’ячі різнокольорові; геометричні фігури — трикутники; 3 обручі для гри «Знайди свій будинок».
Роздавальний матеріал: смужка; по три різнокольорових горішки для кожної дитини.
Хід заняття У гості до казки «Теремок». Заняття з математики. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі
Вихователь. Погляньте, що у мене в руках. (Клубочок.)
— Цей клубок передала Їжачиха-кравчиня. Він не простий, а чарівний і дуже любить мандрувати. (Вихователь кидає на підлогу.)
Покотився в даль клубочок
Із садочка на горбочок,
Через поле, через гай,
За блакитний небокрай.
— Привів нас клубочок на чарівну галявину. Що на галявині стоїть? (Теремок.)
— Скільки теремків? (Один.)
— Стоїть у полі теремок. Не низький і не високий. Пробігав повз зайчик-побігайчик і почав у теремку жити.
— Скільки звірят у теремку? (Один.) Бігла повз білочка та й питає: «Хто- хто в теремку живе?» Зайчик відповів і запросив білочку теж там жити. Скільки звірят живе в теремку? (Діти рахують: один, два.)
— Йшов ведмідь і теж до теремочка: «Пустіть і мене в теремок». (Лічба в межах трьох)
— Скільки тепер звіряток стало в теремку? Хто прийшов першим? Другим? Третім?
— Що це дзвенить у теремочку? (Викочуються м’ячики.)
— Чого більше: м’ячиків чи звірят? Як перевірити? (Давайте покладемо перед кожним звірятком по м’ячику.) М’ячиків менше.
— На скільки м’ячиків менше? (На один.)
— Чому? (Бо одна тваринка залишилася без м’яча.)
— Як зробити, щоб було порівну? Якого кольору м’яч у ведмедя? У білочки? У зайчика?
Дидактична гра «Що змінилось»
Поміняти м’ячі місцями, а потім запропонувати дітям відновити попередній порядок розташування м’ячів.
Фізкультхвилинка з елементами психогімнастики «м’ячі»
— Гарно звірятам у теремочку живеться разом, дуже їм весело, але злий і сердитий вітер часом прилітав і страшенно гудів біля віконечка теремка. І звірі вирішили побудувати парканчик. Спочатку вони взяли ось цей матеріал.
— Що це? (Круги.)
— Діти, чи гарний буде парканчик? (Він покотиться, бо в круга немає ні куточків, ні сторін.)
— Тоді вони взяли квадрат. Поставили квадрати поряд близенько, а крізь них навіть сонечка не видно. Засумували звірі, не знають, що робити. Але мені наш чарівний клубочок щось підказує, веде до кошика. Тут якісь фігури. Ви їх знаєте?
— Це трикутники. (Вихователь дає дітям по одному.) Ця фігура так називається, бо в неї три кути і три сторони. Давайте їх порахуємо.
— Він вміє котитися як круг? (Ні.)
— Але коли поставимо поряд, ми бачимо, що між трикутниками є віконечка. Дуже гарний парканчик вийшов.
Давайте ми із звірятками пограємо.
Діти беруть із кошика по одній геометричній фігурі.
Дидактична гра «Знайди свій будинок»
На килимі лежать три обручі-будинки. В одному лежить круг, в другому — квадрат, в третьому — трикутник. Звучить музика, діти біжать у будинок з такою фігурою, яку вони тримають у руках.
Дидактична гра «Вчора, сьогодні, завтра»
— Сьогодні звірі гуляли в лісі. А ви сьогодні чим займались? А вчора ведмідь співав пісеньку. А ви вчора що робили? Завтра зайчик буде кататися на санчатах, а — ви?
Вчора — це день, що минув.
Завтра — це день, що буде.
А сьогодні — це зараз.
Робота з роздавальним матеріалом
— Білочка хоче пригостити вас горішками. Покладіть на смужку один червоний, другий синій, третій жовтий. Скільки горішків всього?
— Ой, погляньте, клубочок покотився далі в казку.
Загубили ми клубочок —
Та це ще не лихо.
Нам сонечко сяє,
Нескладно іти.
Стежинка знає, як садочок знайти.
Тема: У гості до казки «Теремок». Заняття з математики. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі
Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі