Тема: Подорож на кораблі. Заняття з математики. Середня група в дошкільному навчальному закладі

Тема: Подорож на кораблі. Заняття з математики. Середня група в дошкільному навчальному закладі

Програмовий зміст: продовжувати вчити дітей рахувати в межах п’яти; уточнити знання про числа і цифри в межах п’яти; познайомити з утворенням числа п’ять; тренувати в розрізнюванні та називанні геометричних фігур; вправляти в умінні добирати відповідну за розміром геометричну фігуру; закріпити знання про об’ємні геометричні фігури — куб, кулю, циліндр; розвивати стійку увагу, пам’ять, виховувати організованість, старанність.

Матеріал: великі геометричні фігури; картки з цифрами (від 1 до 5); великі картки з вирізаними контурами геометричних фігур; набір геометричних фігур різної величини; силуети рибок; зображення акули; різні іграшки.

Хід заняття Подорож на кораблі. Заняття з математики. Середня група в дошкільному навчальному закладі

Вихователь. Діти, сьогодні я прийшла в дитячий садок, зайшла в групу, і як завжди, уважно все роздивилась навкруги. І раптом я побачила, що у нас в ігровому куточку лише один папуга. «А де ж його друг?» — здивувалася я, адже папуги завжди були поруч. Я швидко підійшла до папуги, який залишився, і побачила, що він дуже засмучений, а в дзьобі у нього якийсь папірець. Ось він і ось що тут написано: «Я вкрав вашого папугу, бо він мені дуже сподобався, а вам вистачить й одного. Він буде жити у мене в Африці, й ви його ніколи не побачите. Ха-ха-ха. Бармалей».

— Діти, чи допоможемо ми нашому папузі? Чи згодні ви вирушити у казкову подорож до Африки та врятувати нашого гарного птаха з неволі? (Так.)

— Тоді вирушаймо. Там на нас чекає багато несподіванок. А попливемо ми на кораблі, але спочатку ми повинні правильно на ньому розміститись. У нас на кораблі три каюти, і всі вони позначені якоюсь геометричною фігурою. У каютах є місця, вони позначені цифрами. Зараз ви отримаєте квитки, уважно на них подивіться і кожен знайде своє місце.

Діти отримують квитки у формі геометричних фігур із числовими позначеннями (крапочками) від 1 до 4. Потім вони рахують крапочки, зіставляють їх кількість з цифрою та сідають на стільці з відповідною цифрою.

Вихователь. Ось ми й попливли. (Звучить музичний супровід.)

А шлях наш проходить через океани і моря, бо Бармалей живе в далекій Африці. Туди він і втік із нашим папугою. На морі часто бувають урагани, шторми. Ось і ми потрапили в шторм. Яке лихо! Наш корабель потрапив на підводні камінні скелі-рифи й отримав пробоїни. Вода починає швидко заповнювати корабель, і якщо ми не закриємо отвори, то можемо потонути. Давайте зараз швиденько затулимо дірки у днищі нашого корабля.

Вихователь роздає дітям картки з отворами у вигляді різних площинних геометричних фігур різної величини, серед яких є і необхідні за розміром. Діти добирають і закривають геометричними фігурами отвори в картках.

Вихователь. Нарешті нам вдалося врятуватись і врятувати корабель. Тепер ми можемо спокійно пливти далі. Ось уже і берег неподалік. Але що це? (На дошці серед хвиль з’являється макет акули з відкритою пащею.)

Діти. Акула.

Вихователь. Так, діти, це зажерлива акула. Що ж нам робити? Адже вона не дасть нам висадитись на берег, може на когось напасти. Ось що я придумала. Давайте нагодуємо її рибою.

Вихователь роздає дітям картки з цифрами і пропонує відрахувати з тарілочок, які є перед кожною дитиною, аналогічну кількість рибок та кинути їх у пащу акули. Вихователь стежить за правильністю виконання завдання. Ознайомлення з цифрою 5. Лічба в межах п’яти.

— Ось і нагодували ми акулу, вона собі десь попливла. Тепер ми можемо зійти на берег. (Виходять з-за столів.)

— Ось ми й дісталися Африки. Давайте трішки розімнемося після важкої подорожі.

Фізкультхвилинка

Ми по Африці гуляєм,
Раз, два, три, чотири, (ходьба на місці)
На всі боки заглядаєм,
Раз, два, три, чотири. (Повороти тулуба вправо-вліво.)
Ми кокосів назбираєм,
Раз, два, три, чотири, (нахил вперед)
Наче мавпи пострибаєм,
Раз, два, три, чотири. (Стрибки із рухами рук.)

— Я бачу, ви трішки розім’ялись, а тепер ми всі разом підемо шукати злодія Бармалея і нашого папугу. Але що це? Мавпеня щось тримає в лапках. Подивимось… Ага, це записка від розбійника Бармалея: «Я зрозумів, що ви розумні та сміливі діти. Тому я вирішив віддати вам вашого папугу. Але я боюсь потрапити вам на очі, бо ви мене можете побити, тому я вашого птаха заховав. Він захований у печері, каміння в якій схоже на циліндр. Бармалей».

На килимку збудовані скелі з об’ємних геометричних фігур — куль, кубів, циліндрів. Діти знаходять «печеру» з циліндрами. В ній — папуга.

— Ура! Ми відшукали нашого красивого і розумного птаха. Давайте швиденько повернемось на корабель, поки не з’явився Бармалей.

Діти сідають за столи і під музичний супровід повертаються назад у групу.

Тема: Подорож на кораблі. Заняття з математики. Середня група в дошкільному навчальному закладі

Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *