Тема: Подорож із Пустунчиком. Дитина і навколишній світ. Середня група в дошкільному навчальному закладі
Програмовий зміст: закріплювати знання про здоровий спосіб життя, будову тіла, його призначення; про лікарські рослини (ромашка, липа, м’ята); формувати розуміння необхідності берегти своє здоров’я; виробляти навички самомасажу; виховувати бажання зміцнювати і тренувати свій організм.
Хід заняття Подорож із Пустунчиком. Дитина і навколишній світ. Середня група в дошкільному навчальному закладі.
Вихователь. Сьогодні ми всі разом вирушимо на кораблі
«Здоров’ячок» у країну, де завжди чекають тих, хто з повагою ставиться до свого здоров’я і піклується про нього. А що нам знадобиться в дорозі? Так, дійсно, гарний настрій.
Вирушаємо! Ой погляньте, діти, а чиї то вушка виглядають з-за сходинок. Та це ж зайчик-пустунець. Він теж хоче з нами подорожувати.
Пустунчик увесь час тільки грається і нічого не робить. Він взагалі не піклується про своє здоров’я і може захворіти. Давайте залишимо Пустунчика на кораблі і навчимо піклуватися про своє здоров’я, розповімо йому, як доглядати за своїм тілом.
А ви знаєте з чого складається ваше тіло?
Дидактична гра «Частини тіла»
На фланелеграфі для показу дітьми розміщені відокремлені частини тіла ляльки. Завдання для дітей — зібрати ляльку, називаючи відповідну частину тіла та її призначення, починаючи з голови.
Вихователь. Але знати будову тіла — замало. Що потрібно, щоб наше тіло було здоровим? Давайте пригадаємо прислів’я про здоров’я. (Діти розповідають.)
Вихователь.
Пустунчику, а твоє тіло тебе слухається? А ми зараз це перевіримо. (Усі разом виконують вправи. Пустунчик виконує їх невміло.)
Пустунчик. А чому в мене не виходить?
Діти. Тому що ти не займаєшся фізкультурою.
Вихователь.
Фізкультура завжди дружить з усмішкою. А щоб була гарною усмішка, потрібно мати здорові зуби. Що для цього потрібно робити?
Дидактична гра «Шкода і користь для зубів»
Перед дітьми на фланелеграфі викладені малюнки предметів, які впливають на здоров’я зубів (зубна паста, щітка, зубна нитка, зубочистка, горіхи, яблуко, морквина, цукерки тощо.)
Діти називають предмети й кажуть: це шкода чи користь для зубів.
Вихователь. Поки ми вчили Пустунчика, дісталися до чарівної країни.
Погляньте, яка красива квіткова галявина. Скільки тут запашних квітів. А що нам допомагає розрізняти запахи квітів? (Ніс.) А навіщо потрібен ніс? Як правильно дихати? Чому? Якщо ми будемо дихати ротом, що може статися? На цій квітковій галявині дуже свіже повітря з цілющими пахощами.
Дихальна гімнастика «На лужку»
Руки підняти вгору до сонечка — вдихнути носом, присісти — видихнути через рот.
Вихователь. Квіти незвичайні, вони — лікарські. А як використовують лікарські рослини, крім того, що вдихають їхній запах? (Бесіда про застосування лікарських рослин.)
Прислухайтесь, хто це там співає. А що нам допомагає почути пісеньку пташок? А які звуки неприємні для нашого слуху? Як слід берегти слух? Щоб наші вушка не боліли, давайте зробимо масаж.
Масаж для вух
1. Вказівними пальчиками потерти вушка.
2. Потягнути вушка вниз, вгору, в боки.
3. Закрити вуха долонями міцно і відпустити.
Пустунчик. Мені стало так легко, і втоми ніякої немає.
Вихователь. Ну що, діти, вже час повертатися до дитячого садка.
Пустунчик. А я залишуся в цій чудовій країні. Дякую вам за те, що ви мене навчили піклуватися про своє здоров’я.
Підсумок
Діти повертаються до дитячого садка під слова пісні:
Щоб росли усі ми дужими,
Не будемо до себе байдужими:
Все тіло будем берегти
І з народною медициною в ногу іти.
Тема: Подорож із Пустунчиком. Дитина і навколишній світ. Середня група в дошкільному навчальному закладі
Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі