Крамниця. Правила поведінки у крамниці. Дитина і навколишній світ. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі
Програмовий зміст: ознайомити дітей з овочевою крамницею, дати поняття, що крамниці можуть бути різними: іграшковими, продуктовими, меблевими, овочевими; ознайомити з правилами поведінки у крамниці; закріпити вміння класифікувати овочі та фрукти; дати знання про те, що в крамниці працює продавець; увести в словник слова: покупець, товар, гроші, сумка, кошик, купувати, крамниця, продавець; розвивати спостережливість, допитливість; виховувати організованість, уважність.
Форма заняття: екскурсія.
Хід заняття Крамниця. Правила поведінки у крамниці. Дитина і навколишній світ. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі
— Діти, сьогодні на нас чекає цікава подорож. Але спочатку згадаймо правила поведінки у громадських місцях.
Діти разом із вихователем з’ясовують правила поведінки: слід ходити, стояти, розмовляти спокійно, не перебивати інших, використовувати чарівні слова: «Будь ласка», «Вибачте», «Спасибі».
А зараз ми вирушимо до справжньої крамниці, в якій продаються овочі та фрукти.
— Яка крамниця? (Велика або мала.)
— Що в ній продають? (Овочі та фрукти.)
— Хто знаходиться за прилавком? (Продавець.)
— Хто купує товар? (Покупець.)
— Усе що продається в крамниці називається «товар».
Вихователь звертає увагу дітей на вітрину, разом із ними розглядає її, запитує, як називаються виставлені на вітрині овочі та фрукти.
У крамниці всі вітаються з продавцем, знайомляться з ним. Вихователь розповідає звідки привозять овочі та фрукти, хто їх вирощував, де їх зберігають, на чому зважують. (Далі пропонує дітям поспостерігати за роботою продавця, за його розмовою з покупцями, звертає увагу на вияв взаємної ввічливості.)
Продавець зважує продукти, рахує гроші, допомагає покупцям розмістити продукти в кошики. Покупець дякує продавцеві.
Після повернення з екскурсії доцільно провести дидактичну гру.
Дидактична гра «Магазин»
Мета: закріпити знання дітей про назву товару та його призначення; удосконалювати уміння класифікувати овочі та фрукти.
Матеріал: іграшкове обладнання, виготовлене з різноманітного матеріалу, муляжі овочів та фруктів.
Підсумок
Вихователь. В якій крамниці ми сьогодні були? Я думаю, що тепер ви самостійно зможете щось придбати у магазині.
Крамниця. Правила поведінки у крамниці. Дитина і навколишній світ. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі
Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі