Тема: У чарівному містечку. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі
Програмовий зміст: формувати навички описувати автомобілі, правильно будувати речення; удосконалювати уміння слухати звуки навколишнього середовища (звуки автомобілів), імітувати їх; закріплювати навички вживання іменників у формі родового відмінка; розвивати уміння добирати відповідні деталі до автомобілів, зв’язне мовлення, логічне мислення, увагу; викликати бажання робити добро.
Словник: активізувати вживання назв автомобілів; збагачувати лексичний запас дітей словами: колеса, дверцята, вікна, кабіна, кузов, фари.
Матеріал: картина із зображенням різних видів автомобілів, сюжетні картинки автомобілів для гри «Що робить?», паперові автомобілі і деталі до них.
Хід заняття У чарівному містечку. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі
(На підлозі розміщена вулиця з автомобілями, що побудована з конструктора.)
— Що це?
— Що рухається по вулиці?
— Які автомобілі живуть у цьому містечку?
(Діти називають автомобілі.)
Усі автомобілі виконували певну роботу.
— Що вони робили?
Ось у мене є картинки, розгляньте їх уважно, розкажіть про те, що на них зображено.
— Як називається автомобіль?
— Яку роботу він виконує?
(За сюжетними картинками діти складають речення. Наприклад: «Це легковий автомобіль. Він перевозить пасажирів. Або: «Вантажний автомобіль везе пісок».)
— Автомобілі любили співати пісеньки. Як співає автомобіль? (Бі-бі)
— Одні автомобілі співали голосно, інші тихо. (Діти імітують відповідні звуки.)
— А як співає цей маленький автомобіль?
— А автобус?
(Діти хором і поодинці відтворюють звуки автомобілів.)
— Одного разу в містечку сталося лихо. Туди потрапив злий чаклун.
— Подивіться, що він зробив з автомобілями? (Зламав.) Чого у них не стало? (Коліс, дверцят.)
— Як же нам допомогти автомобілям? (Полагодити їх.)
— Доберіть до кожного автомобіля деталі, яких не вистачає.
Дидактична гра «Відремонтуй автомобіль»
— Чи сподобалися вам автомобілі у цьому містечку? Розкажіть, який автомобіль вам сподобався і чому.
(2–3 дитини описують автомобілі.)
Підсумок
— Що ми сьогодні робили?
— Як ми допомогли автомобілям?
Тема: У чарівному містечку. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі
Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі