Заняття 5 Тема. зимова подорож. Заняття з математики. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

    Заняття 5 Тема. зимова подорож. Заняття з математики. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

    Програмовий зміст: закріпити знання дітей про геометричні фігури; вчити рахувати предмети; розвивати логічне мислення під час словесних ігор; удосконалювати вміння складати з частин ціле (круг, квадрат), знаходити відповідні втулки до отворів, викладати картки з крапками в порядку зростання, знаходити відповідні їм цифри; виховувати творчі здібності дітей, розвивати пам’ять, мислення, увагу, культуру поведінки.

    Хід заняття 5 Тема. зимова подорож. Заняття з математики. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

    Вихователь. Малята, скажіть будь ласка, яка зараз пора року. (Зима.)

    — Правильно, діти. Я знаю, що всі ви любите зиму. Адже взимку буває найкраще свято для малят — свято ялинки. Але свято вже минуло, ялинка зняла своє святкове вбрання і сумує за своїми прикрасами. Ось у нас сьогодні в гостях ялинка. Давайте її розвеселимо. В мене є прикраси, але вони незвичайні. Подивіться, що це? (Геометричні фігури.)

    — Ось ми ними і прикрасимо ялинку. Візьміть кожний по одній фігурі. Яка в тебе геометрична фігура? (Квадрат.)

    — А в кого ще така фігура? Повісьте їх на гілочки.

    Вихователь дає вказівки повісити «вгорі», «внизу». Всі діти вішають геометричні фігури, називаючи їх.

    — Яка гарна ялинка! Вона замріялася і згадала зимовий ліс, де гуляє вітер, хуртовина. (Заходить до групи Зима.)

    — Ой, хто це йде до нас, діти? Та це ж сама Зима прийшла до нас. Добрий день, Зимонько! (Діти вітаються з Зимою.)

    Зима. Доброго дня, дітки. Завітала я до вас у гості подивитися, як ви тут поживаєте. Яка у вас гарна, прикрашена ялинка. А чому це звіряток немає під нею? Я вам подарую звіряток. Ось зайченята, а ось білченята. Хай вони радують ялинку.

    Вихователь. А давайте порахуємо зайченят. Скільки їх? (Двоє.)

    — А тепер порахуємо білченят. А кого більше? Хто може порахувати всіх звірів?

    Діти відповідають на запитання.

    Зима. Мені так хочеться покружляти навкруг ялинки.

    Вихователь. Ставай, Зимонько, з нами в коло, поведемо хоровод.

    Хоровод «Ялиночко, здрастуй».

    Зима. Гарно як у вас, діти. Але мені час у дорогу. Чекають на мене в лісі ялинки, дерева, звірята. Я хочу подарувати вам на згадку ось цю скриньку.

    До побачення, дітки.

    Вихователь. До побачення, Зимонько. Приходь ще до нас у гості.

    (Зима йде.)

    — Давайте подивимося, що є в цій чарівній скриньці. (Снігові кульки.)

    — Які вони на вигляд? Однакові? А візьміть кульки в руки. Які вони? (Легкі, важкі.)

    (Вихователь дає кульки декільком дітям. Діти називають: «важка», «легка».)

    — А хто це сидить у скриньці? Та це ж зайченятко. Воно плаче. Що сталося, Зайченятко?

    Зайчик. Я плачу тому, що не вмію рахувати. У нашому лісі Лисичка, Вовчик, Білочка вміють рахувати, а я — ні.

    Вихователь. Не плач, Зайчику. Діти допоможуть тобі. Діти, навчимо Зайчика рахувати?

    Зайчик. Тоді скажіть мені, скільки у мене вушок. А скільки очей? А хвостиків у мене скільки? А скільки вушок у дітей? А скільки ніжок у дітей? А скільки ручок у дітей? А чого у вас по одному? (Голова, ніс, рот.)

    (Зайчик дякує дітям.)

    Вихователь. Що ще є в скриньці? Та це ж цікаві ігри. Нумо займайте місця за столами, будемо грати.

    (Розвивальні ігри: «Склади квадрат»; «Склади круг»; «Рамки і втулки»; «Крапочки». Діти виконують завдання.)

    — Молодці, діти, впоралися із завданнями. Сьогодні всі намагалися працювати старанно. А чи нічого не залишилося в скрині? Щось є. Та це ж гостинці від Зимоньки. Тоді давайте пригощатися.

    Діти пригощаються гостинцями. Дякують Зимоньці.

    Заняття 5 Тема. зимова подорож. Заняття з математики. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

    Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі
