Тема: У гості до бабусі й дідуся. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі
Програмовий зміст: учити дітей розпізнавати голоси тварин; формувати знання про імена дідуся і бабусі; формувати навички вимови окремих звуконаслідувань з різною тональністю; виробляти уміння розуміти і позначати словами поняття вгорі, внизу, великий, маленький; відповідати на запитання який?; вчити дітей відщипувати маленькі шматочки глини від грудочки, скачувати коловими рухами, розплескувати їх між долонями; розвивати уяву, мовлення, уважність, формоутворювальні рухи руки; виховувати любов до рідних.
Словник: активізувати вживання слів: бабуся, дідусь, вгорі, внизу, великий, маленький.
Матеріал: атрибути до рухливої гри «Поїзд», запис голосів домашніх тварин, макет яблуні, площинні яблука, глина, дощечки, іграшки дідуся і бабусі.
Хід заняття У гості до бабусі й дідуся. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі
Чути гудок поїзда.
— Діти, ви чуєте, що це кричить?
— Це великий чи маленький поїзд?
— Як кричить великий поїзд? («У-у-у-у» — голосно.)
— А як маленький? («У-у-у-у» — тихенько.)
(Хорові та індивідуальні відповіді.)
— А ось і наш поїзд. Він запрошує нас поїхати в гості до бабусі й дідуся.
Рухлива гра «Поїзд»
Звучить запис пісеньки «Загудів паровоз».
Мета: продовжувати формувати навички вимовляти звук [у]; виробляти уміння узгоджувати власні рухи з рухами інших дітей.
— Хто це нас зустрічає? (Дідусь і бабуся.)
— Що у них є на подвір’ї?
(Звучить запис голосів тварин: собаки, кішки, корови, кози, поросяти.)
— А що росте?
Є в дідуся добре діло:
Сад розводить на горбку.
Квітнуть вишні біло-біло
В дідусевому садку.
І ніхто не відгадає,
Якщо дід вас вигляда,
Чи то вишня розквітає,
Чи в дідуся борода.
(Ю. Гойда)
Дидактична гра «Чарівна дідусева яблунька»
Мета: учити дітей розуміти і позначати словами поняття вгорі, внизу.
(На площинному зображенні яблуньки діти називають місце розташування яблук: вгорі, внизу.)
— А у вас є бабусі? (Відповіді дітей.)
— Як звати бабусю Мишка?
— А Лізи?
— А яка у вас бабуся?
— Вона вас пригощає гостинцями?
— Якими гостинцями вона вас пригощає?
— Наша бабуся вирішила пригостити нас оладками.
— Давайте розповімо забавлянку «Ладки, ладоньки, ладусі».
— Ладки, ладоньки, ладусі,
Ой, ладусі, ладки.
Де були ми?
— У бабусі.
— Що їли?
— Оладки.
— З чим оладки?
— Із медком
Та з солодким молочком.
— Давайте допоможемо бабусі зліпити оладки.
(Вихователь показує рухи ліплення оладок, утворюючи округлі форми і розплескуючи їх.)
(Діти ліплять оладки.)
— Нам час вертатися додому.
Рухлива гра «поїзд»
Діти шикуються один за одним у колону. За сигналом вихователя йдуть уперед, поступово прискорюючи темп. Під’їжджаючи до умовного місця, переходять на ходьбу. На слово приїхали зупиняються.
Підсумок
— Чи сподобалось вам у гостях в бабусі та дідуся? (Відповіді дітей.)
— Що вам сподобалось найбільше?
Тема: У гості до бабусі й дідуся. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі
Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі