Тема: У Форті Буаяр. Розвиток мовлення. Старша група в дошкільному навчальному закладі

Тема: У Форті Буаяр. Розвиток мовлення. Старша група в дошкільному навчальному закладі

Програмовий зміст

зв’язне мовлення: формувати уміння складати небилиці з двох-трьох речень (за зразком вихователя);

граматика: формувати навички правильно вживати форму однини іменників (босоніжка, шкарпетка); узгоджувати іменники з прикметниками;

звукова культура: виробляти навички римування слів; формувати відчуття рими; удосконалювати навички виділення першого й останнього звука у словах, формувати уміння визначати кількість звуків у словах і ділити слова на склади; розвивати логічне мислення; формувати навички спільних дій і навички роботи в групах і парах; виховувати дружні взаємовідносини.

Словник: активізувати вживання прикметників вищого та найвищого ступенів порівняння: довша, найдовша, найкоротша, найширша.

Матеріал: ключі, предметні картинки, олівці, зображення лабіринту, піраміда, різнокольорові смужки, замки, «золоті» монети.

Хід заняття У Форті  Буаяр. Розвиток мовлення. Старша група

Діти знаходять запрошення взяти участь у змаганнях, які відбудуться у форті Буаяр.

Форт Буаяр вас чекає усіх,
Цікаві завдання там будуть для всіх.
Чарівні ключі вам треба зібрать,
Щоб золото форту змогли ви дістать.
Ключі чарівні намагайтесь зібрати,
А глядачі вас будуть вітати.

Вихователь. Діти, ви згодні взяти участь у змаганнях, які відбудуться у форті Буаяр?

Діти. Так, згодні.

Вихователь. Щоб здобути золото форту, нам потрібно зібрати чарівні ключі, які допоможуть нам потрапити до скарбниці. Їх повинно бути 10.

Отож, щоб здобути перші ключі, необхідно працювати в парах. Поясніть, що означає поняття «пара». Де ми спостерігаємо парні предмети? (Чоботи, шкарпетки, руки, очі, крила, ноги.)

Дидактична вправа «Парні картинки»

(Робота в парах.)

Діти беруть картинки із зображенням предметів і знаходять їм пару. Свої дії супроводжують поясненням.

Діти.

Одна шкарпетка, дві шкарпетки або пара шкарпеток.
Одна сандаля, дві сандалі.
Босоніжок один, два босоніжки або пара босоніжок.

Вихователь. Ось ви здобули перший ключ. Тепер випробуємо нашу удачу.

Дидактична вправа «Лабіринт»

Мета: розвиток дрібної моторики рук.

Вихователь. За допомогою олівця вам потрібно вийти з лабіринту. «йти», тобто вести олівець, бажано посередині стежки, не порушуючи її межі.

Діти виконують завдання й отримують ключ.

Вихователь. Щоб піднятися на вежу до Мольфара, слід побудувати ланцюжок зі слів. Працювати будемо групами. Переможе та група, яка першою використає картки для побудови ланцюжка.

Дидактична гра «Ланцюжок слів»

(Робота в групах.)

Перша картка — із зображенням автобуса. Ланцюжок починається зі слова автобус. Наступною ланкою буде слово, яке починається з того звука, яким закінчується слово автобус. Хто з дітей знайшов предмет з такою назвою у себе на картинці, той приєднує свою картинку до першої картинки і назве свій предмет так, щоб чітко було чути останній звук. (За виконання цього завдання діти отримують ключ.)

Завдання від мольфара — «піраміда»

Вихователь демонструє піраміду і пояснює: «Цю піраміду необхідно збудувати з картинок: перший ряд — картинки з короткими назвами (із трьох звуків), другий — картинки, в назвах яких чотири звуки, і третій ряд — картинки, в назвах яких п’ять звуків.

Слова для карток:

• кіт, рак;

• вовк, жаба, сова;

• чашка, білка, кавун, потяг.

(Кожна група за виконання цього завдання отримує ключ.)

Вихователь пропонує одному з дітей порахувати ключі. (Відповіді дітей.)

Вихователь. Щоб здобути наступні ключі, потрібно вигадати небилиці. Що таке небилиця?

Діти. Те, чого не може бути.

Вихователь. За кожну небилицю ви отримаєте ключ. Я починаю.

З мармеладом в бороді,
Пливе ведмідь в сковороді.
Пливе ведмідь по каші,
Дарує сукню Даші.

(Діти вигадують 5–6 небилиць і отримують ключі.)

Вихователь. Скільки стало у вас ключів?

Діти. Десять.

Вихователь. Тож рушаймо до скарбниці.

Щоб підійти до скарбниці ми з вами повинні порівняти стежинки за шириною та довжиною.

Діти.

Жовта стежка найкоротша.
Зелена — найдовша.
Червона, довша ніж синя.
Найширша — коричнева стежка,
найвужча — біла.

Вихователь. То ж вирушаймо найкоротшою стежкою. Ось ми й біля скарбниці.

(Діти підходять до замків.)

Вихователь. Щоб відчинити ці замки, необхідно слова поділити на склади. І знайти ключ з відповідним кодом. (Цифри на ключах відповідають кількості (складів)
крапок на замках.)

Дидактична гра «Замочки»

(Робота всією групою.)

Під музику замки відчиняються і діти потрапляють до скарбниці.

Вихователь. Останній крок. І якщо ви все зробите правильно, то отримаєте свою винагороду.

Вправа «Риму відчували, слова римували».

Вихователь. Вам потрібно дібрати риму до заданих слів.

Слова для роботи

Вінок — … Ганнуся — …

Антосик — … Миросик

Мишка — … кішка

Катруся гачок — … мовчок

Максим — … Вадим

Діти отримують золоті монети.

Вихователь. Для чого вам потрібні золоті монети?

— Що ви з ними будете робити?

— Чи бажаєте ви ще відвідати форт Буаяр?

— Що вам тут сподобалося?

— Які завдання були важкими?

— А які цікавими?

Тема: У Форті Буаяр. Розвиток мовлення. Старша група в дошкільному навчальному закладі

Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *