Заняття 5 Тема. Овочі і фрукти. Дитина і навколишній світ. Старша група в дошкільному навчальному закладі

    Заняття 5 Тема. Овочі і фрукти. Дитина і навколишній світ. Старша група в дошкільному навчальному закладі

    Програмовий зміст: конкретизувати та узагальнювати уявлення дітей про овочі і фрукти (їх вживають у їжу, спеціально вирощують, овочі ростуть на городі, у полі, фрукти — в саду); закріплювати знання назв і характерних ознак 6–8 найбільш поширених видів овочів, 4–5 видів плодово-ягідних культур; підвести до розуміння, що одержання урожаю потребує праці багатьох людей.

    Попередня робота: екскурсія на город.

    Хід заняття 5 Тема. Овочі і фрукти. Дитина і навколишній світ. Старша група в дошкільному навчальному закладі

    Вихователь. До нас забігло маленьке зайченятко. йому набридло усього боятися, і ось воно завітало до діток. Але в гості завжди йдуть із подарунками і зайчик назбирав у саду фруктів, склав їх до кошика і приніс малятам. (Ставить кошик на стіл.)

    Вихователь. Діти, давайте заглянемо в кошик і подивимося, що там є. (Яблука, сливи, груші, вишні.)

    — Де це ти, зайчику, зібрав такий добрий урожай? (У саду.)

    — А де ми з вами вчора були, діти? (На городі: виставляє кошик з овочами, ставить поряд із другим кошиком.)

    Запитання від Зайчика

    — Що восени дозріває на городі?

    — Які знаряддя використовують для збирання врожаю?

    — Що роблять із городиною?

    — Куди складають огірки, помідори?

    — Що з ними робитимуть?

    — Як працюють дорослі на городі?

    Вихователь. Дуже сподобалася зайчикові ваша розповідь про працю на городі. І він так розвеселився, що почав стрибати і перекинув кошики. Овочі і фрукти розсипалися і всі змішалися. Давайте їх розберемо. (Класифікація овочів і фруктів.)

    Фізкультхвилинка «Зайченятко»

    В нашого зайчати
    Довгі ноженята,
    Довгі вушка, довгі лапки,
    Милі оченятка.
    Зайчик прокидається,
    Під кущем ховається,
    Звідти виглядає
    І малят шукає.
    Ось поскочу, пострибаю,
    З дітворою я пограю.

    Діти за ходом тексту відтворюють рухи.

    Вихователь. А що можна приготувати з фруктів? Овочів?

    Давайте на хвилинку перетворимося на маленьких кухарів і зваримо борщ.

    Дидактична гра «Зваримо борщ»

    Діти «перетворюються» на маленьких кухарів і складають у горщик овочі, що є необхідними для приготування борщу.

    Вихователь. Зайчику, ану спробуй відгадати, з яких овочів діти зварили борщ.

    • Сорок сорочок,
    Сорок торочок
    Вона одягає —
    Не застібає. (Капуста.)

    • І печуть мене, і варять, і їдять, і хвалять. (Картопля.)

    • Сидить дівчина в коморі, а коса її надворі. (Морква.)

    Вихователь. А тепер Зайчик хоче пограти з вами в гру. Він буде називати страву, а ви будете добирати до неї продукти.

    Дякуємо тобі, зайчику, за те, що ти завітав до нас. А тепер сідай поруч із дітками і пригощайся.

    Дидактична гра «Упізнай на смак»

    Дітям із заплющеними очима пропонується вгадати на смак запропоновані овочі.

    Підсумок

    Вихователь. Ось і згадали ми всі овочі і фрукти, що потрібні людині для здоров’я. Діти, не забувайте їх вживати щодня.

    Заняття 5 Тема. Овочі і фрукти. Дитина і навколишній світ. Старша група в дошкільному навчальному закладі

    Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі
