Тема: Малюк і Карлсон. Заняття з математики. Старша група в дошкільному навчальному закладі
Програмовий зміст: познайомити з числом та цифрою 9; закріпити уміння лічити прямою та зворотною лічбою; формувати уявлення про кількісний склад числа з одиниць у межах двох; вчити виділяти групи предметів, які характеризуються числами один і два; закріпити знання про геометричні фігури; формувати уміння орієнтуватись у визначеному напрямку; розвивати уміння орієнтуватись у часі, увагу, мислення; виховувати позитивне ставлення до занять із математики.
Демонстраційний матеріал: замки з ключами (геометричні фігури); іграшки; картки з двома смужками.
Роздавальний матеріал: сунички; листочки.
Хід заняття Малюк і Карлсон. Заняття з математики. Старша група в дошкільному навчальному закладі
— Жив-був на одному даху високого будинка Карлсон. Він дуже любив гратися з Малюком. Але зла домопрацівниця зачинила всі вікна і двері й повісила на них замки. І тепер Карлсон не може залізти до малюка. А щоб замки відімкнути, слід виконати певні завдання.
Ось, будь ласка,
Вам ключів велика в’язка.
Ключ потрібний віднайдіть.
Швидко двері відімкніть.
Завдання. Підійти до килимка, повернути наліво й у коробці, схожі й на прямокутник, побачить замок.
— Ми відімкнули перший замок. Тож зараз сідайте за столи, щоб виконати нове завдання: полічити іграшки Малюка (кількісна, порядкова, пряма і зворотна лічба).
— Потрібно шукати новий замок.
Дидактична гра «побудуй стежинку»
Діти викладають цифровий ряд.
— Але що це — однієї дощечки не вистачає, щоб дійти до краю. Знайомство з числом та цифрою 9.
Дидактична гра «Порахуй звуки»
— Тиша нам підказала, що інші замки містяться в чарівних різнокольорових кульках.
Дидактична гра «виклади сусідів» (робота з роздавальним матеріалом)
Діти докладають в кульку зі свого цифрового ряду цифри — сусіди даних чисел.
— Ідемо далі. Необхідно дійти до «куточка природи» і біля бегонії відшукати наступний замок. Але перед тим, як його відімкнути, скажіть, чого буває лише по одному.
— Чого в групі є по одному? Покладіть один круг, один трикутник, один квадрат.
— Чого буває по два? Покладіть один великий круг. Додайте один маленький круг. Скільки стало кругів? (Два.)
Два — це один та один.
Один квадрат і один квадрат — два квадрати.
Фізкультхвилинка
— Наступний замок відімкнемо, якщо правильно відповімо сигналами на запитання.
• Іде математика?
• Було малювання?
• Підемо гуляти?
• Співали?
• Їли яблука?
• Буде англійська мова?
• Грали у футбол?
— Останній замок знаходиться в третьому ряду від вікна, в останньому столі справа. Ми його відімкнемо, якщо виконаємо завдання.
Викладіть на верхню смужку п’ять листочків, на нижню — на одну суничку більше.
— Як зробити, щоб їх було порівну?
— Ось ми нарешті й зустрілися з Малюком. А у Малюка завдання: перед тим, як гратися, необхідно зробити запис у зошиті.
Робота в зошиті.
Тема: Малюк і Карлсон. Заняття з математики. Старша група в дошкільному навчальному закладі
Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі