Тема: Вулиця майстрів. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі
Програмовий зміст: формувати уміння чітко промовляти трискладові та чотирискладові слова з відкритими і закритими складами; удосконалювати уміння відповідати на запитання вихователя за картиною, складати розповідь із 2–3 речень; виховувати повагу до людей праці.
Словник: збагачувати словник дітей назвами професій: кухар, двірник, будівельник, водій, лікар.
Матеріал: у групі оформлена вулиця з вивісками; сюжетна картина «Праця кухаря», знаряддя праці.
Хід заняття Вулиця майстрів. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі
— Сьогодні ми з вам вирушимо на вулицю майстрів. Люди яких професій живуть на цій вулиці ви дізнаєтеся, коли розгадаєте загадки.
Дидактична гра «Відгадай професію»
(Вихователь описує професію, а діти відгадують.)
— А чи можна дізнатися, хто де живе?
— Як це зробити? (За допомогою вивісок.)
— Хто тут живе? Чому ти так думаєш?
— А що роблять наші майстри?
Дидактична гра «Плещемо в долоньки»
Діти промовляють трискладові та чотирискладові слова і на кожен склад плещуть у долоньки: го-ту-ють, при-би-ра-ють, ко-па-ють тощо.
— Давайте зазирнемо у віконечко і подивимося, що робить кухар.
— Хто намальований на картині?
— Як він одягнений?
— Що він робить?
— Як ви думаєте, що він готує?
— Чим користується під час роботи?
(2–3 дитини розповідають про роботу кухаря.)
— Подивіться, що це лежить? (Коробка.)
— А що це в ній? (Інструменти майстрів.)
— Мабуть, злі розбійники хотіли їх забрати. Давайте швидше повернемо їх майстрам.
Дидактична гра «Кому що потрібно для роботи?»
Діти розкладають знаряддя праці. Співвідносять картинку людини певної професії за знаряддям праці.
Підсумок
— З якими професіями ми сьогодні ознайомилися?
Тема: Вулиця майстрів. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі
Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі