Тема: Допоможемо ведмежаткові. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі
Програмовий зміст: удосконалювати навички вимови звука [у], правильно складати речення, відповідати на запитання, складати невеликі розповіді; розвивати мовне дихання, силу голосу, зв’язне мовлення; вдосконалювати навички діалогічного мовлення; виховувати співчуття, бажання допомагати іншим у біді.
Словник: збагачувати словник дітей іменниками: лікар, градусник, паличка, рецепт, ліки.
Матеріал: телефон-іграшка, одяг для лікаря, інтер’єр житла ведмедів (стіл, стільці, ліжка), іграшки: ведмежа, ведмедиця; медична паличка, фонендоскоп, градусник, рецепт.
Хід заняття Допоможемо ведмежаткові. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі
(Дзвонить іграшковий телефон.)
Вихователь. Хто говорить? (Дітям.) Ведмідь.
— Ой! І почав він ревіть. (У трубку.) Почекайте, ведмедю, не ревіть! Не поспішайте і спокійно все поясніть.
— Діти, у ведмедя щось трапилося. Потрібно поспішати. На чому можна швидко дістатися до лісу? (Пропозиції дітей.)
— Я пропоную поїхати потягом. Сідайте швидко і рушаймо.
— Як гудить потяг? (Ту-ту.)
(Діти промовляють хором і поодинці.)
— Як він подає сигнал голосно? А тихо? (Діти відтворюють відповідний звук.)
— А як їдуть вагончики? (Чух-чух.)
(Діти наслідують звуки руху вагонів, чітко вимовляючи звукосполучення.)
— Ось і зупинка «Лісова».
(У групі інтер’єр будинка ведмедів: стіл, стільці, ліжка; на ліжку лежить іграшка-ведмежа.)
— Діти, що трапилось із ведмежатком? (Міркування дітей.)
— Я теж думаю, що воно захворіло. Як це перевірити? (Потрібно виміряти температуру.)
— Чим ми будемо міряти температуру? (Градусником.)
(Діти вимірюють температуру, визначають, що ведмежа захворіло.)
— Що ж нам робити? (Викликати лікаря.)
(Вихователь пропонує комусь із дітей викликати лікаря по телефону.)
— Діти, а як ви думаєте, чому захворіло ведмежа? (Міркування дітей.)
— Ведмежа говорить, що їло сніг. Чи можна так робити? Чому?
— Чуєте, хтось стукає, це, мабуть, лікар.
(Заходить дорослий, одягнений як лікар.)
Лікар. Добрий день, діти!
Діти. Добрий день!
Вихователь. Діти, хто це? (Лікар.)
— А як ви здогадалися? (Він одягнений у білий халат, на голові — біла шапочка, на шапочці — червоний хрест.)
Лікар. Так, діти, я лікар. Що у вас трапилося?
(Діти розповідають.)
Лікар. Зараз ми оглянемо хворого.
Вихователь. Що робить лікар? (Дивиться ведмежаткові горло.)
— За допомогою чого він дивиться? (За допомогою палички.)
— Що він ще робить? (Слухає.)
Лікар. Тепер я напишу рецепт.
Вихователь. Що напише лікар? (Рецепт.)
— Навіщо потрібен рецепт? (Купувати ліки.)
(Лікар віддає рецепт і прощається з дітьми.)
Вихователь. А ось і ведмедиця. Давайте розкажемо їй, як лікар оглядав ведмежа.
(2–3 дитини складають розповіді.)
Ведмежа. Дякую вам, малята, за допомогу.
Діти. Будь ласка.
Вихователь. Діти, що ми побажаємо ведмежаткові? (Не хворіти, одужати і прийти в гості.)
— А тепер нам час повертатися до дитячого садка.
(Діти «сідають» на потяг і «їдуть».)
Підсумок
Вихователь. Що сьогодні трапилось?
— Як ми допомогли ведмежаткові?
Тема: Допоможемо ведмежаткові. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі
Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі