Тема: Допоможемо звірятам сервірувати стіл. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

Тема: Допоможемо звірятам сервірувати стіл. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

Програмовий зміст: удосконалювати уміння відповідати на запитання вихователя, складати невеличкі розповіді з власного досвіду; стимулювати дітей супроводжувати свої дії відповідними словесними поясненнями; вдосконалювати навички діалогічного мовлення, вживання іменників із прийменниками; формувати уміння передавати об’ємну форму в процесі ліплення, розкачувати шматочки глини; розвивати зв’язне мовлення, увагу, уміння сприймати мовлення однолітків; виховувати охайність, бажання допомагати.

Словник: збагатити словник дітей словами на позначення предметів посуду: тарілка, ложка, виделка, чашка, хлібниця, серветниця, чайник, блюдце; сприяти засвоєнню узагальненого слова посуд.

Матеріал: казковий будиночок, інтер’єр житла, посуд, стіл, скатертина, шапочки жабки і мишки, зайчик-іграшка, глина, дощечки.

Хід заняття Допоможемо звірятам сервірувати стіл. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

(У групі стоїть казковий будиночок.)

(Діти заходять до групової кімнати і розглядають будиночок.)

Вихователь. Що це в нас таке?

— Хто в ньому живе? (Міркування дітей.)

— Давайте запитаємо. А як потрібно запитати?

Діти. Хто, хто у хатинці живе? (Діти запитують хором і по одному.)

(З’являються діти в шапочках звірят.)

Мишка. Я — Мишка-норушка.

Жабка. Я — Жабка-шкреботушка. А ви хто?

Діти. А ми — дітки з дитсадка. Добрий день!

Мишка і Жабка (разом). Добрий день.

Діти. А кого ви чекаєте?

Мишка. Зайчика-пострибайчика. Але не знаємо, як приготуватися.

Вихователь. Діти, допоможемо Мишці та Жабці?

(Створюється інтер’єр житла.)

Вихователь. Подивіться уважно і скажіть, який посуд є у звірят? Давайте його поставимо на місце.

— Що ти робиш? (Ставлю чайник на піч, ставлю тарілки у шафу тощо.)

— А тепер давайте мишці та жабці допоможемо накрити на стіл.

— Що слід зробити спочатку? (Постелити скатертину.)

— Що ми поставимо на стіл для чаю? (Чашки, блюдця, ложки, чайник.)

— Якого вони кольору?

— Якими солодощами будемо пригощати Зайчика? (Цукерками, печивом тощо.)

— Розкажіть, як ми сервірували стіл.

(Розповіді 2–3 дітей.)

Мишка. Ой! А у нас немає солодощів!

Вихователь. Діти, давайте допоможемо звірятам. Ми виліпимо цукерки для зайчика. Із чого будемо ліпити?

(Вихователь показує відповідні дії й пояснює особливості їх виконання і значення.)

(Робота дітей.)

(Діти ставлять цукерки на стіл.)

Вихователь. А ось і Зайчик прибіг.

(Діти вітаються із Зайчиком і грають у сюжетно-рольову гру «В гостях у звірят».)

Тема: Допоможемо звірятам сервірувати стіл. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *