Тема: У тітоньки сови. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі
Програмовий зміст: удосконалювати навички вживання іменників у формі називного і родового відмінків, вживання іменників із прийменниками; вдосконалювати уміння складати короткі розповіді, складати з частин ціле; відпрацьовувати вимову звука [а]; розвивати зв’язне мовлення, увагу, логічне мислення; виховувати бажання допомагати іншим, охайність, дбайливе ставлення до меблів.
Словник: збагачувати словник дітей словами на позначення меблів.
Матеріал: іграшки: сова, домовеня; маленька картинка із зображенням оселі сови; площинні предмети меблів.
Хід заняття У тітоньки сови. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі
Задзвонив телефон. Розмова вихователя.
Вихователь. Діти, тітонька Сова запросила нас до себе в гості.
(Діти йдуть до тітоньки Сови.)
Сова. Добрий день, діти!
Діти. Добрий день, тітонько Сова!
Сова. Познайомтесь — це моє домовеня — Кузя.
(Діти знайомляться.)
Вихователь. Діти, подивіться на оселю і скажіть, які меблі є у Сови?
(Діти називають предмети меблів.)
— Домовеня дуже любить бешкетувати.
Подивіться, де воно заховалося? (На столі, у шафі, на вікні тощо.) У Кузі є багато друзів. Назвіть їх.
(Вихователь показує картинки, а діти називають звірят.)
Вони люблять гратися в схованки.
Дидактична гра «Кого не вистачає?»
— Одного разу друзі гралися з Кузею, зламали деякі меблі. Давайте їх полагодимо.
Дидактична гра «Склади ціле»
— Що ти полагодив? (Стілець.)
— Що є у стільця? (Ніжка, спинка, сидіння.)
(Інша дитина називає стіл, його складові частини, потім ліжко, табурет тощо.)
— Сова вирішила купити нові меблі.
Що вона купила? Давайте допоможемо їх розставити.
(Діти розміщують меблі.)
— Розкажіть, яка стала тепер кімната?
— Що і куди ви поставили?
(2–3 дитини описують кімнату.)
— Кузя вже награвся, набешкетувався і хоче спати. Куди ми покладемо, Кузю? (У ліжко.)
— Щоб він добре спав, давайте заспіваємо колискову «Котику сіренький».
(Наприкінці колискової, діти хором та поодинці промовляють: «А-а-а, а-а-а».)
Підсумок
— Ось і заснув Кузя. А ми давайте тихенько підемо. (Діти прощаються з Совою.)
Тема: У тітоньки сови. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі
Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі