Тема: Допоможемо Капітошці. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі
Програмовий зміст: удосконалювати уміння відповідати на запитання і складати невеликі розповіді, утворювати слова-назви предметів із суфіксами пестливості; формувати навички узгоджувати слова-назви ознак із назвами предметів; розвивати зв’язне мовлення, уяву, логічне мислення; виховувати любов до природи.
Словник: збагачувати словник дітей прикметниками, іменниками: джерело, струмок, річка, стежка.
Матеріал: Капітошка-іграшка (з кульок або малюнок); дві мотузки для стежки; макети дерев; травичка; штучні квіти; джерело; струмок.
Хід заняття Допоможемо Капітошці. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі
(У групі — інтер’єр лісу.)
Вихователь. Діти, хто це до нас прийшов? Так, це Капітошка. Який настрій у Капітошки?
— Капітошко, що з тобою трапилося?
Капітошка. Я весело стрибав, гуляв, бігав, а тепер заблукав і не знаю, як мені потрапити до джерельця.
Вихователь. Діти, що робити? (Допомогти, відвести до джерельця.)
То ж ходімо!
(Діти йдуть стежкою: між двома мотузками.)
Вихователь. Діти, по чому ми йдемо? (По стежці.)
— Щоб стежка нас правильно вивела, давайте її лагідно назвемо. (Стежечка, стежинка, стежинонька.)
— Подивіться навколо, яка зараз пора року? (Весна.)
— Що ви побачили в лісі, до чого торкнулася весна? (Зелені листочки, маленька травичка, блакитні проліски, білі підсніжники.)
— Куди ми з вами прийшли? Що це? (Джерело.)
— А як назвати лагідно? (Джерельце.)
— Що витікає із джерельця? (Струмок.) А лагідно? (Струмочок.)
— А далі струмочок потече до річки. Як лагідно її назвати? (Річечка.)
— Давайте відпочинемо біля джерельця. Розкажіть, що ви бачили в лісі?
— Яка пора року прийшла до лісу?
— Які квіти розквітли?
— Що з’явилося на деревах?
— Який настрій викликає ліс?
— Послухайте, як я розповім про весняний ліс.
(Розповідь вихователя.)
У лісі настала весна. Він прокинувся від зимового сну. Зазеленіла молода ніжна травичка. А на ній, мов частинки неба, розквітли блакитні проліски. На деревах з’явилисяь зелені листочки. Ліс дуже радів весні.
(Розповіді дітей.)
Підсумок
— Діти, Капітошка дякує вам, що ви допомогли знайти дорогу. Який у нього став настрій?
(Діти прощаються з Капітошкою і «повертаються» до групи.)
Тема: Допоможемо Капітошці. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі
Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі