Тема: На допомогу весні. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі
Програмовий зміст: удосконалювати уміння добирати епітети, правильно вживати іменники на позначення квітів, іменники у формі родового відмінка; формувати уміння складати невеликі описові розповіді, розповідати невеликі вірші, слухати звуки навколишнього середовища (спів пташок) та імітувати їх; продовжувати навчати помічати явища, які відбуваються в природі навесні і називати їх; розвивати зв’язне мовлення, спостережливість, уяву; виховувати любов до природи, бажання робити добро.
Словник: збагачувати словник дітей назвами квітів: пролісок, дзвіночок, кульбаба, підсніжник; активізувати вживання прикметників: тепле, лагідне, яскраве, весняне, блискуче, ніжне, ласкаве, м’яка, зелена, маленька.
Матеріал: пташки та сонечко (площинне зображення), лист шапочки квітів, магнітофонний запис співу птахів, макети дерев, тканина для імітації трави.
Хід заняття На допомогу весні. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі
Вихователь. Діти, хтось стукає до нас у віконечко. Хто це? (Пташка.)
— А як вона називається? (Голуб.)
— Подивіться, що це у нього? (Лист.)
— Давайте прочитаємо.
«Добрий день, діти!
Мене вкрала зла чарівниця і зачинила у замку. А природу зачарувала, щоб усе спало і не прокидалося. Допоможіть мені. Її чари розвіються, якщо ви правильно виконаєте завдання.
Весна.
— Якщо все в природі спатиме, що буде?
— Допоможемо весні, діти? Щось темно стало. Що трапилося?
— Чого немає на небі? (Сонця.)
— Воно, мабуть, теж спить. Розбудіть його. Розкажіть віршик.
Діти
Сонце, сонечко, дружок!
Подивись: сумний лісок.
То, щоб стало веселіше,
Грій частіше і тепліше.
Вихователь. А ось і сонечко. (Виставляється площинне сонечко.)
— Діти, давайте скажемо, яке воно? (Тепле, лагідне, яскраве.)
— Прокинулося сонечко, пригріло землю і що з’явилося? (Трава.)
— Скажіть, яка вона зараз? (Зелена, м’яка, маленька.)
— Давайте розбудимо квіточки.
Діти
Квіти, квіти, прокидайтесь,
З ясним сонцем привітайтесь.
(Діти в шапочках квітів розповідають вірші, а інші називають, яка квітка.)
1-а дитина
Я — пролісок синенький
І перший навесні.
Сказати вам раденький:
«Кінець, кінець зимі!»
2-а дитина
Розквітають у траві
Сонечка маленькі —
Це кульбабки золоті,
Зірочки кругленькі.
3-я дитина
У лісочку ми зростаєм,
Дзвоном сонце зустрічаєм.
Маєм гарні, сині очка,
Називаємось дзвіночки.
4-а дитина
Я — проліска родич близький,
Тендітний і ніжний такий.
Та кольору неба не маю, А в білій сорочці гуляю.
Давайте пограємо з квітами в гру.
Дидактична гра «Чого не стало?»
Вихователь. Чуєте, діти, що це? (Пташки співають.)
(Звучить магнітофонний запис співу пташок.)
— Яких пташок ви почули? (Діти називають.)
— Як вони співають? (Весело, радісно.)
— Чому? (Настала весна.)
— Подивіться, яке дерево. Кого ви на ньому бачите? (Пташок.)
— Які пташки сидять на дереві? (Діти називають.)
— Як співає шпак? (Сві-ві-ві.)
— А яка є пташка найбільшою? (Ворона.)
— Як співає ворона? (Кар-кар.)
— Яка пташка з довгим хвостом і білими боками? (Сорока.)
— Як вона співає? (Скре-ке-ке.)
— А яка тут сама маленька пташка? (Синичка.)
— Як співає синичка? (Ців-ців.)
— Як гарно співали пташечки. Давайте тепер розкажемо пташечкам про них.
— Розкажіть про ту, яка вам найбільше сподобалась.
(2–3 дитини складають описові розповіді.)
— Кого ми ще не розбудили? (Дерево.)
Діти
Деревце, прокидайся,
З ясним сонцем привітайся.
Вихователь. Які дерева ви бачите? (Діти називають: тополя, берізка, липа.)
— Як вони змінилися навесні? (З’явилися листочки.)
— Подивіться, хто це йде до нас? (Весна.)
(Дорослий у костюмі Весни.)
Весна. Добрий день, діти!
Діти. Добрий день, Весно!
Весна. Дякую вам, що допомогли мені позбавитися злих чар. Давайте разом із вами заведемо хоровод.
(Діти з Весною водять хоровод «Подоляночка».)
Весна. А тепер мені час іти працювати. До побачення!
Діти. До побачення!
Підсумок
Вихователь. Діти, як ми допомогли сьогодні весні?
— А зараз весняне сонечко запрошує нас на прогулянку.
Тема: На допомогу весні. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі
Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі