Тема: Зустріч із весною. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі
Програмовий зміст: удосконалювати уміння дітей розглядати картину, відповідати на запитання за її змістом, складати невеликі розповіді; формувати навички імітування звуків навколишнього середовища; вчити говорити у різному темпі (швидко, повільно); формувати навички вживання слова бути на означення дії у майбутньому часі; вчити виразно декламувати невеликі за обсягом вірші; розвивати мовне дихання, зв’язне мовлення, пам’ять, увагу.
Словник: збагатити словник дітей іменниками: весна, трава; дієсловами: розтанув, зазеленіли, закрапав.
Матеріал: картина «Надійшла весна», штучні квіти, хмарка (площинне зображення).
Хід заняття Зустріч із весною. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі
Вихователь. Чому це так яскраво світить сонечко, стало тепло, весело заспівали пташки? (Бо настала весна.)
(Заходить Весна — вихователь.)
Весна. Добрий день, діти!
Діти. Добрий день, Весно!
Ішла весна-красна
У синій хустинці.
Несла весна-красна
У скриньці гостинці.
Ягнятам — травицю,
Гусятам — водицю,
Каченятам — ряску,
А малятам — ласку.
— Що ж принесла весна? (Відповіді дітей.)
Весна. А ще принесла я вам картину. Погляньте уважно і скажіть, що відбувається в природі навесні?
Запитання для складання розповіді
— Яка пора року зображена на картині?
— Куди подівся сніг?
— Якою стала земля?
— Що відбулося з деревами?
— Що з’явилося на землі?
(Діти складають розповіді.)
Весна. Подивіться, що це на галявині? (Квіти.)
— Що з ними трапилось? (Опустили голівки.)
— Який настрій у квіточок?
— Що слід зробити? (Полити, покликати дощик.)
(Діти розповідають віршик.)
Дощику дрібненький,
Дощику тепленький.
Просять тебе діти:
Поливай нам квіти,
Щоб було в садочку
Гарно, як в віночку.
Весна. Прилетіла хмарка і закрапав дощик.
— Як він почав капати?
— А потім став сильніший. Як закрапав?
— А потім зовсім сильний. (Діти імітують.)
— А коли пройде дощик, що буде?
Дидактична гра «Що будете робити?»
(Будемо гуляти, будемо бігати, будуть цвісти дерева, буде зеленіти трава.)
Весна. Ось і пройшов дощик. Які стали квіти? Який став у них настрій? А у вас який настрій? То давайте розкажемо весні вірші про неї.
1-а дитина
Задзвеніли на галявині
Перші квіточки біляві:
«Дінь-дон! Дінь-дон!
Проминув зимовий сон».
2-а дитина
Лугом поміж квітами я іду,
Пісеньку-весняночку я веду.
Склала я цю пісеньку голосну
Про гаряче сонечко, про весну.
3-я дитина
Надійшла весна прекрасна,
Многоцвітна, тепла, ясна,
Наче дівчинка в вінку.
Весна. Дякую вам, діти! Мені сподобалось у вас. Але час іти далі. До побачення!
(Діти прощаються з Весною.)
Тема: Зустріч із весною. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі
Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі