Тема: У зимовому лісі. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

Тема: У зимовому лісі. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

Програмовий зміст: формувати навички виділяти у словах звук [с] на початку і в кінці слів, переказувати відому казку за допомогою запитань вихователя та за допомогою картинок, добирати епітети до слова сніг; удосконалювати уміння помічати і називати зміни в природі, які відбуваються взимку; навчати створювати будівлі, звертати увагу на стійкість конструкції; розвивати мовлення, мовне дихання, фонематичний слух, увагу, спостережливість; виховувати любов до природи, дбайливе ставлення до тварин.

Матеріал: макети дерев; біла тканина; сніжинки; сніг; сніжки з вати, іграшки: сніговик, синичка, сова; сліди на картинках; рукавичка; ілюстрації до казки «Рукавичка»; іграшки звірят до казки; цеглинки-кубики.

Хід заняття У зимовому лісі. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

(У груповій кімнаті — інтер’єр зимового лісу.)

Новину сьогодні зранку
День вчорашній нам приніс:
Білі стріхи, білі призьби,
Біле поле, білий ліс.

— Що стало білим?

— Послухайте, як я скажу: «ліс-с-с» . Який останній звук ви почули?

— А чому все навколо стало білим? (Випав сніг.)

— Яким є перший звук у слові сніг?

— Давайте разом скажемо: с-с-сніг.

— Розгляньте сніг, торкніться його і розкажіть який він. (Сніг пухнастий, сніг холодний…)

— Ось ми з вами опинилися в лісі. А чи знаєте ви, чого взимку не вистачає?

Дидактична гра «Чого взимку не стало?»

— Ой, діти, подивіться, тут щось ворушиться і сліди якісь. Як ви думаєте, чиї це сліди?

— А це що? (Рукавичка.) Хто ж її загубив?

— Як ви думаєте, хто сидить у рукавичці? Хто першим прийшов жити до рукавички? Що було потім?

(Діти за допомогою картинок переказують казку.)

— Діти, наші тварини взимку залишилися без житла. Як же їм допомогти? (Побудувати будиночок.)

— А з чого ми його побудуємо? (Із цеглинок-кубиків.)

— Давайте кожному із звіряток збудуємо будиночок.

(Діти будують і обігрують.)

— Кому ти будиночок побудував? Чому саме йому?

(Діти прощаються із звірятами і повертаються з лісу до дитячого садочка.)

Тема: У зимовому лісі. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *