Заняття 4 Тема. Жила-була казка. Заняття з математики. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

    Заняття 4 Тема. Жила-була казка. Заняття з математики. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

    Програмовий зміст: продовжувати вчити порівнювати предмети за шириною, довжиною, висотою, вживати слова: широкий — вузький, високий — низький, довгий — короткий; продовжувати ознайомлювати дітей з прийомами порівняння множин способом прикладання однієї множини до елементів іншої; вчити розуміти слова: стільки — скільки, порівну, більше — менше на один; вчити визначати напрямок від себе: угорі — внизу; закріпити поняття багато та один; спонукати дітей складати квітку з двох частин; закріпити знання назв кольору; вправляти в умінні змащувати клейстером всю форму; розвивати мислення, естетичні почуття, пам’ять; виховувати увагу, самостійність, інтерес до занять із математики.

    Демонстраційний матеріал: дерева, квіти, пташки, ведмідь, лисиця, білка, річка з тканини, дошка, фланелеграф.

    Роздавальний матеріал: будівельний матеріал.

    Хід заняття 4 Тема. Жила-була казка. Заняття з математики. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

    Голос за лаштунками читає вірша.

    Жила-була казка у нашому домі.
    Із казкою цією ви, діти, знайомі.

    Щось трапилось в ній, хоч було все прекрасно.
    Однак незабаром знов стало все ясно.

    Ця казка співала, смішила, лякала
    І знову до себе діток закликала.

    Заходить вихователь і виконує пісню Червоної Шапочки.

    Вихователь. Добрий день, діти, мене звуть Червона Шапочка. Йду я в ліс до хворої бабусі, несу їй пиріжки та горщичок масла. Ви хочете піти зі мною? Тоді ходімо. А хто ж це нас зустрічає? (Виходять білочка та лисичка.)

    — Хто з них вищий? Скажи, Альоно. (Лисичка вища, а білочка нижче.)

    — Білочка посміхається. У неї пишний, вигнутий хвостик. Нумо, дітки, прогніть спинку та підлізьте у білочки під хвостиком.

    — Погляньте, яке дерево. Як воно називається? (Лимон.)

    — А яке за висотою дерево? Високе чи низьке? (Високе.)

    — Скільки листочків? (Багато.)

    — Якого вони кольору? (Зеленого.)

    — Що це? (Лимон.)

    — Скільки лимонів? (Один.)

    — А зараз підемо далі. Тепер необхідно перейти через річку. Але що це? Хтось порушив місточок. Мабуть, це вовк зробив. Зараз ми його полагодимо й підемо далі. З якої геометричної фігури складається місток? (З квадратів.) Діти беруть по одному квадрату і складають місток.

    — Діти, яка річка? (Широка.)

    — А місточок який? (Вузький та довгий.)

    — Отже, шикуйтесь один за одним та підемо дивитися. Йдіть обережно, щоб не замочити ніг. Ось ми й потрапили на казкову галявину. Як ви вважаєте, хто це так цвірінчить? (Пташки.) Це, мабуть, вони так чудово співають?

    — А де вони сидять? (На дереві.)

    — Скільки горобчиків на дереві? (Один.)

    — А скільки синичок? (Одна.)

    — А кого більше — синичок чи горобчиків? (Порівну.)

    — А ось хтось ще співає. Ой, горобчик, а зараз ще один прилетів. Кого стало більше — горобчиків чи синичок? (Горобчиків.)

    — На скільки? (На одного.)

    — А хто це сидить під деревом? (Ведмідь.)

    — Де сидить ведмідь? А пташки? А що росте за деревом? (Квіти.)

    Вихователь бере квітку, роздивляється разом із дітьми.

    — Як називається ця квітка? (Ромашка.)

    — А яка в неї серединка? (Жовта та кругленька.)

    — Які пелюстки? (Довгенькі та білі.)

    — Скільки серединок у цій квітці? (Одна.)

    — А пелюсток? (Багато.) Ой, які гарні квіти, зараз я їх зірву і бабусі подарую.

    Ведмідь. Ні, дітки, ліс бережіть, квіточки мої не рвіть.

    — Добре, ведмедику, хай ці квітки прикрашають ліс, а ми для бабусі самі зробимо.

    Діти виконують аплікацію «Ромашка».

    Заняття 4 Тема. Жила-була казка. Заняття з математики. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

    Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі
