Тема: Тато, мама, я. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

Тема: Тато, мама, я. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

Програмовий зміст: формувати у дітей уявлення про сім’ю, роль мами і тата в сім’ї; закріплювати знання про повне ім’я та ім’я по батькові; вчити правильно вживати прийменники з іменниками; формувати навички вживання іменників у формі орудного відмінка; учити розрізняти і правильно називати будівельні деталі, виробляти уміння виготовлювати нескладні меблі; розвивати логічне мислення, зв’язне мовлення, пам’ять; виховувати повагу і любов до тата й мами.

Словник: активізувати вживання слів мама, матуся, матінка, татусь, таточко, татуньо, сім’я.

Матеріал: «чарівна» квітка, фотографії сімей, картина із зображенням кімнати з побутовими предметами на липучках, цеглинки, кубики, іграшки.

Хід заняття Тато, мама, я. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

Вихователь. Подивіться, яка чарівна квітка з’явилася у нас. Давайте подивимось, що всередині квіточки.

Діти. Фотографії.

Вихователь. Хто на них зображений? (Мами, тата, діти.)

— Як сказати одним словом? (Сім’я.)

— Знайдіть кожен свою сім’ю. Як звати маму (тата, тебе)?

— Давайте лагідно покличемо маму (тата).

Дидактична гра «назви лагідно»

Діти добирають пестливі слова: матусю, матінко, татусь, таточко…

Вихователь. Як ви допомагаєте мамі вдома?

— Давайте допоможемо їй прибрати кімнату.

(Діти розкладають речі в кімнаті.)

— Куди ви поклали сукню? (Відповіді дітей.)

— Куди поставили вазу?

— У мене є ще фотографії. Давайте їх розглянемо. Скажіть, куди і з ким йдуть діти.

Дидактична гра «Куди і з ким я йду»

В дитсадок — із мамою,
В магазин — з бабусею,
На риболовлю — з дідусем тощо.

Вихователь. Подивіться, що трапилося зі стільчиком! Хто ж нам допоможе його полагодити? (Відповіді дітей.)

— Як ми звернемося до тата?

Діти. Тату, полагодь, будь ласка, стільчик!

(Діти вправляються у вимові речення.)

Вихователь. Давайте і ми з вами змайструємо стільчики для іграшок.

З чого ми їх зробимо? (Із цеглинок і кубика.)

(Показ вихователем дій, робота дітей. Вихователь показує, як із цеглинок і кубика зробити стільчик (шляхом приставляння).)

— Кого ми посадимо на стільчики?

(Діти граються іграшками.)

Підсумок

Вихователь. Як піклуються мама з татом про дідуся та бабусю?

— Як ви допомагаєте бабусі, дідусеві, мамі й татові? (Відповіді дітей.)

Тема: Тато, мама, я. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *