Заняття 4. Тема. Сім’я. Дитина і навколишній світ. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

    Заняття 4. Тема. Сім’я. Дитина і навколишній світ. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

    Програмовий зміст: розширювати знання дітей про сім’ю: склад, взаємовідносини; сформувати у дітей поняття про те, що сім’я — це найближчі люди, вони піклуються один про одного; ознайомити зі словами-назвами членів родини (мати, батько, дідусь, бабуся, брат, сестра); розвивати уміння виявляти повагу до родичів, виховувати любов, щирість.

    Матеріал: лялька Грайлик, фотографії родин дітей, велика родинна фотографія, квіти (за кількістю дітей).

    Хід заняття 4. Тема. Сім’я. Дитина і навколишній світ. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

    Вихователь. Ой, подивіться, хто до нас прийшов (показує ляльку Грайлика). Який гарний хлопчик. Ви бажаєте з ним познайомитися й дізнатися, як його звати? Давайте пограємо в гру.

    Дидактична гра «Знайомство»

    Правила гри: діти вітаються з лялькою за ручку, промовляють своє ім’я і запитують ім’я ляльки.

    Вихователь. Хлопчикові-ляльці сподобалося, що дітки такі привітні. І сьогодні він хоче побути на занятті. Він приніс нам велику фотографію. Давайте її розглянемо. Кого ми тут бачимо? Ось люди похилого віку — хто це? (Дідусь і бабуся.)

    — А ще є люди молодшого віку. Хто вони? (Мама й тато.)

    — Ще й наймолодші. (Донечка й синочок.)

    — Подумайте, як можна одним словом назвати цих людей. (Сім’я.)

    — Послухайте віршик про сім’ю:

    Оцей пальчик — наш дідусь,
    Оцей пальчик — баба.
    Оцей пальчик — наш татусь,
    Оцей пальчик — мама.
    А цей пальчик — хлопчик наш.

    Вихователь. А ви, дітки, ким доводитесь своїм мамам, татам? (Синочками й донечками.)

    — А як багато синочків і донечок у нашій групі, ми зараз Грайликові покажемо.

    Дидактична гра «Сплетемо віночок»

    Матеріал: велике плоске коло з отворами, квіточки (на кожну дитину). Діти підходять до кола, вставляють квіточку в отвір, промовляють своє ім’я і кажуть, хто вони в сім’ї. (Донечка, синочок.)

    Вихователь. Ось який гарний віночок склався в нас.

    Фізкультхвилинка

    Діти ходять по колу і промовляють:

    У нас велика сім’я,
    У ній є не лише я (зупиняються).

    Вихователь. Донечки (плескають дівчатка). Синочки (плескають хлопчики).

    Гра повторюється 3–4 рази.

    Вихователь. А зараз ми ознайомимо Грайлика з фотографіями ваших сімей.

     

    Дидактична гра «Моя сім’я»

    Вихователь обирає фотографію, а дитина, сім’я якої зображена на фото, розповідає про своїх рідних.

    Підсумок

    Вихователь пропонує взяти в свою групову сім’ю і ляльку Грайлика.

    Заняття 4. Тема. Сім’я. Дитина і навколишній світ. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

    Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі
