Заняття 4 Тема. Подорож до планети Див. Заняття з математики. Старша група в дошкільному навчальному закладі

    Заняття 4 Тема. Подорож до планети Див. Заняття з математики. Старша група в дошкільному навчальному закладі

    Програмовий зміст: закріпити знання дітей про числа та цифри в межах восьми; перевірити обсяг знань дітей про геометричні фігури та уміння складати з них різноманітні предмети; вправляти в умінні орієнтуватися в просторі; розвивати логічне мислення, уміння швидко знаходити оптимальні варіанти розв’язання задач-жартів; виховувати інтерес до математики, бажання працювати самостійно.

    Матеріал: набір цифр; чарівний листочок; чарівний кристал; геометричні фігури; іграшка «Інопланетянка»; зайчик; лисичка; Колобок.

    Хід заняття 4 Тема. Подорож до планети Див. Заняття з математики. Старша група в дошкільному навчальному закладі

    Звучить музика, помічник вихователя заносить у двері «Інопланетянку» (іграшка зроблена з великої коробочки, на ній багато мигалок).

    — Доброго дня, малята! Мене звуть Інопланетянка! А як називається ваша група?

    — Ми — група «Бджілки».

    Бджілки ми маленькі,
    Гарні й веселенькі.
    Вчимося і граємо,
    Дружними зростаємо!

    — Це дуже добре, що ви дуже дружні. Я прилетіла з планети Див і хотіла запросити вас до себе, але ж дістатися моєї планети можуть тільки розумні й кмітливі діти.

    1. Дидактична гра «Порахуй звуки й покажи цифрою» (5 разів тупнути; 2 рази плеснути в долоні, 6 разів стукнути в музичний трикутник, 1 раз зашелестіти папером…)

    2. Дидактична гра «Рахуй далі» (пряма і зворотна лічба від заданого числа — гра з м’ячем).

    3. Порахуй геометричні фігури. (Діти рахують, відповідь кажуть пошепки вихователеві, а коли вихователь махне рукою, тоді всі разом її виголошують хором.)

    — Де більше трикутників — у зеленому чи в червоному квадраті?

    — Ну що ж, випробування ви мої пройшли, я чекатиму вас на своїй планеті, а дорогу покаже вам мій магічний кристал. (Вихователь дістає кристал зі скриньки Інопланетянки.)

    — До зустрічі на планеті Див.

    — Що ж, малята, одягайте скафандри, сідайте в нашу математичну ракету, а ти, кристале, вказуй шлях!

    Рахують хором: 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1 — пуск!

    — У нас 1 зупинка. Дивіться: стоїть хатинка, а поряд зайчик плаче.

    — Чому він плаче? З якої зайчик казки?

    — Здається, я знаю, як Козу-дерезу з хатинки вигнати. Ми їй квіти подаруємо, у зайчику їх багато у квітнику.

    — У мене 4 айстри, 3 чорнобривці. Яких квітів більше? На скільки? Як зробити, щоб було порівну?

    Називаючи квіти, діти позначають їх цифрами.

    — Коза відчинила двері і впустила зайчика! Летимо далі — веди, кристале!

    — А зараз 2 зупинка — нас зустрічає Колобок. Чому він так швидко біжить і від кого? Як зробити, щоб Лисичка не з’їла Колобка? Як його врятувати?

    (Стати овалом, трикутником; надутися і стати повітряним; стати сонечком, круглим камінцем…)

    — А ось і Лисичка!

    Вона каже, що не буде їсти Колобка, якщо ви правильно розв’яжете її задачі.

    Тільки будьте уважними і пам’ятайте, що Лисичка дуже хитра!

    1. Настала зима. Спочатку зацвіла 1 яблуня, а потім 3 сливи. Скільки дерев зацвіло? (Взимку дерева не цвітуть.)

    2. Одного чоловіка запитали, скільки в нього дітей. Відповів він так: у мене 4 сини, а в кожного є рідна сестра. Скільки у нього дітей? (П’ятеро.)

    3. Як розділити 5 яблук між 5 дівчатами, щоб одне залишилось у кошику? (Одній дати яблуко разом із кошиком.)

    Лисичка.
    Розв’язали всі задачі, ну, що ж, відпускаю вашого Колобка.

    3 зупинка — «Іграшкове містечко».

    — Хто тут живе? Які іграшки ви бачите? Скільки їх? Порахуйте їх за порядком. Хто стоїть за порядком п’ятим? Який за порядком слон? За якою за порядком іграшкою стоїть лялька?

    — Погляньте, здається, іграшки чомусь сумні? Як ви гадаєте чому? (У них домівок немає.)

    Дидактична гра «Збудуємо іграшкове містечко» (з геометричних фігур)

    — Молодці, а зараз трішки пограємо. Якщо я буду говорити правильні твердження, ви будите плескати, піднявши руки вгору, а якщо ні — руки тримайте опущеними.

    1) Сьогодні середа?

    2) На вулиці зима?

    3) 5 менше 1?

    4) Лід гарячий?

    5) Молоко рідке?

    6) Після ранку настає ніч?

    7) У квадрата 4 сторони?

    8) Поїзд довший за автобус?

    9) Кущик вищий за дерево?

    Чути голос Інопланетянки.

    — Дякую вам, малята, тепер я дійсно переконалася, що ви дружні та розумні, ви зробили справжнє диво, допомогли всім жителям моєї планети, тому я хочу вас нагородити.

    — Пройдіть п’ять кроків прямо, зверніть ліворуч, пройдіть ще три кроки, зверніть праворуч, подивіться вгору, а тепер вниз.

    Під серветкою лежить велика цукерка з картону, а в ній багато цукерок для дітей.

    — Давайте подякуємо Інопланетянці і будемо повертатися до дитячого садку. До побачення!

    — Веди нас, кристале!

    — Сподобалась вам подорож? Що найбільше запам’яталось? Чого ви навчились?

    Заняття 4 Тема. Подорож до планети Див. Заняття з математики. Старша група в дошкільному навчальному закладі

    Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі
