Тема: Бережи здоров’я змолоду. Дитина і навколишній світ. Старша група в дошкільному навчальному закладі
Програмовий зміст: формувати у дітей поняття необхідності берегти своє здоров’я; закріплювати знання про здоровий спосіб життя та особисту гігієну; ознайомити зі способами профілактики, засобами зміцнення здоров’я; продовжувати вчитися встановлювати причиново-наслідкові зв’язки; розвивати логічне мислення, пам’ять, увагу; виховувати співчуття, бажання допомогти людині.
Хід заняття Бережи здоров’я змолоду. Дитина і навколишній світ. Старша група в дошкільному навчальному закладі
Вихователь. Дітки, сьогодні до нас завітав Запитайлик. Але він чомусь сумний. Цей хлопчик цікавиться всім-всім, що відбувається довкола. Він тримає в руках кульку і хоче дізнатися про неї усе-усе.
Запитання до дітей
— Чому кулька має таку чудернацьку назву — повітряна?
— А звідки в ній повітря?
— За допомогою чого вона літає?
— А з якого матеріалу зроблена кулька?
— А чи не шкідливий цей засіб пересування для збереження природи і здоров’я?
— А що таке здоров’я?
Вихователь. Зараз тобі дітки розкажуть, а щоб було цікавіше, пограємо в гру.
Гра «Чарівна квітка здоров’я»
Діти передають по колу квітку, на пелюстках якої намальовані різні продукти харчування для зміцнення здоров’я зі словами «Я вважаю що для зміцнення здоров’я необхідно…»
Вихователь. Отож, Запитайлику, ти вже зрозумів, що здоров’я слід берегти змалку і виконувати всі правила гігієни. Це дуже важливо.
А зараз ми запрошуємо тебе, Запитайлику, в чарівну Країну знань. Ось ці різнокольорові кульки допоможуть нам здійснити подорож.
А ось і вітерець-пустунець налетів: підніміть свої кульки вгору — полетіли.
— Що ви бачите навкруги?
— А на що схожі хмарки?
Подивіться, діти, ось і чарівна Країна знань. Але щоб відчинилися ворота, нам слід виконати завдання Сови Мудрої голови, яка охороняє вхід у цю країну.
Якщо ви правильно доберете речі, які потрібні для того, щоб бути здоровими, то я пропущу вас.
Вихователь. Запитайлику, може ти спробуєш?
Запитайлик помиляється. Діти виправляють його помилки.
Дидактична гра «Для чого це потрібно»
Перед дітьми — предмети особистої гігієни та іграшки. Діти повинні відібрати предмети, потрібні для збереження здоров’я.
Вихователь. Ось ми і впоралися із завданням, можемо йти. Як тут цікаво!
— Чуєте, дітки, жителі цієї країни сперечаються. Ніяк не можуть вирішити: небезпечні предмети чи корисні.
Дидактична гра «Користь і небезпека»
На плакаті прикріплені ножиці, голка, праска, пилка, ніж, спиці. Діти визначають, чим небезпечні ці речі і чим корисні.
Вихователь. Діти, доки ми тут з вами розбиралися з речами, наш Запитайлик десь зник. Давайте його покличемо.
Діти кличуть, з’являється Запитайлик із кошиком, в якому яблука.
Запитайлик. Погляньте, ці яблука я щойно зірвав із дерева для вас.
Вихователь. Запитайлику, а хіба можна їсти яблука, щойно зірвані з дерева?
Запитайлик. А що, не можна?
Вихователь. Діти, поясніть Запитайликові, чому такі яблука небезпечні для організму. (Діти пояснюють.)
Запитайлик. А що таке мікроби?
Вихователь. У країні знань є багато речей, які допоможуть тобі зміцнити свій організм. І Сова Мудра голова, яка увесь час спостерігала за нами, дарує тобі ось цю скриньку з гігієнічним приладдям.
Запитайлик. Дякую, тепер я зрозумів, що не тільки потрібно все знати, а й уміти берегти своє здоров’я. Це найдорожче, що є в людини.
Підсумок
Вихователь. А зараз настав час повертатися. Наші кульки чекають нас. Чи сподобалась, Запитайлику, тобі наша подорож? А який у тебе зараз настрій?
Тема: Бережи здоров’я змолоду. Дитина і навколишній світ. Старша група в дошкільному навчальному закладі
Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі