Тема: В гостях у зайчика. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі
Програмовий зміст: продовжувати вчити дітей складати розповіді, закінчуючи фрази (з допомогою вихователя); виробляти навички орієнтуватися у просторі; формувати уміння правильно вживати прийменники з іменниками; розвивати зв’язне мовлення, увагу; виховувати любов до природи.
Словник: м’якенький, біленький, пухнастий, гладенький, вухатий.
Матеріал: макети дерев, кущів, ялинка, іграшка-зайчик, картина із зображенням лісу і тварин у лісі.
Хід заняття В гостях у зайчика. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі
Сніжинки, сніжинки, сніжинки
Розсипала всюди зима.
І жодної в літо стежинки
Від нашої хати нема.
— Яка в нас зараз пора року? Давайте з вами погуляємо лісом.
— Подивіться, що ви тут бачите?
— А чиї це сліди на сніжку? (Зайчика.)
— Так, зайчика. А де ж сам зайчик? Пошукаємо його?
До лісочка ми прийшли
І там зайчика знайшли.
Гей, вухатий, йди до нас —
З малюками грати час.
(Діти шукають зайчика.)
— Де сидить зайчик? (Під ялинкою.)
Пострибаємо із зайчиком. Нумо, веселіш, малятка!
В нього ніжки отакі:
І міцненькі, і прудкі —
Раз, два, три…
(Діти стрибають із зайчиком.)
— Подивіться і скажіть, який зайчик.
Дидактична гра «Який?»
Мета: формувати уміння добирати епітети.
Діти добирають епітети: маленький, білий, куцохвостий і пухнастий, гладенький, вухатий тощо.
— Зайчик питає, яке свято ви святкували.
— А як ви святкували Новий рік? Давайте розкажемо зайчикові.
(Діти складають розповідь, закінчуючи розпочаті учителем речення.)
Настало свято… (Нового року).
Ми одягли красиві… (костюми).
Катруся була… (лисичкою), Мишко був (зайчиком), Софійка була… (сніжинкою).
На святі ми співали… (пісні), розповідали… (вірші), танцювали, грали. До нас приходили… (Дід Мороз і Снігуронька).
Вони подарували нам… (подарунки).
(2–3 дитини розповідають зайчикові.)
— Зайчикові дуже сподобалася розповідь.
Дітки, зайчикові одному сумно в лісі, він теж хоче з кимось погратись, потанцювати.
Давайте знайдемо його друзів, де вони заховалися?
(Діти знаходять на картині зображення тварин, описують побачене, використовуючи прийменники: в, на, під, за.)
Підсумок
— Подивіться, як зрадів зайчик і звірятка! Який у них настрій? Що найбільше сподобалося зайчикові? Як ви вважаєте, чи добре ми зробили? (Відповіді дітей.)
Настав час повертатися назад.
(Діти прощаються із зайчиком.)
Тема: В гостях у зайчика. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі
Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі