Тема: Робота за картиною «Тетянка не боїться морозу». Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі
Програмовий зміст: вчити дітей уважно розглядати картину, відповідати на запитання вихователя за її змістом, повторюючи нескладні вислови, окремі слова, плавно і вільно видихати повітря під час гри зі сніжинками; учити дітей малювати пензликами, наносячи мазки по всьому аркушу паперу; розвивати зв’язне мовлення, спостережливість, уважність, логічне мислення; виховувати охайність, любов до природи.
Словник: сніжинка, сніг, мороз, шапка, пальто, штанці, рукавички, валянки, шарф.
Матеріал: велика сніжинка, картина «Тетянка не боїться морозу», маленькі сніжинки для піддування, пензлики, тонований папір із намальованими деревами і фоном, вода, серветки, біла фарба.
Хід заняття Робота за картиною «Тетянка не боїться морозу». Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі
Сніг пухнастий,
Наче вата,
Аж по ньому жаль ступати, —
Білий, чистий сніг.
— Подивіться, що до нас залетіло? (Сніжинка.) Сніжинка запрошує нас на прогулянку.
Але ж надворі холодно. Чи можна нам іти гуляти? Що слід зробити? (Одягнутися.)
— Що потрібно одягнути? Що спочатку будемо одягати? (Штанці, шапку, пальто, валянки, рукавички.)
— А подивіться на Тетянку. Наша Тетянка не боїться морозу.
(Вихователь демонструє картину.)
Запитання до дітей
— Чому вона не боїться морозу?
— Що одягла Тетянка?
— Що у неї на голові? Якого кольору шапочка?
— А на ніжках — що?
— Якого кольору пальто? А шарф?
— Чому у неї не мерзнуть ручки?
— Якого кольору рукавички?
— Давайте і ми одягнемося.
(Імітація одягання. Діти «одягаються» у визначеній послідовності.)
— Що ти одягаєш, Сашко, що ти, Марійко?
— Ось ми і на вулиці.
— Що це за біла ковдра лежить на землі? (Сніг, сніжинки.)
— Давайте пограємося зі сніжинками.
Вправа на піддування
Умови виконання вправи
Діти беруть паперові сніжинки і дмухають на них. Вихователь звертає увагу дітей на те, що слід повітря вдихати носом, а видихати ротом.
— Якого кольору сніг та сніжинки?
— Як вони падають? Куди падають сніжинки? Де лежить сніг?
— А надворі холодно чи тепло?
Давайте з вами повернемось у групу і намалюємо, як падає сніг.
(Вихователь демонструє, як можна намалювати сніг методом дотикання.)
Робота дітей.
Давайте прикрасимо нашими картинками групу. Якого кольору наш сніжок? Чи схожий він на той сніг, що надворі.
Підсумок
— Як треба одягатися, щоб не боятися морозу? (Відповіді дітей.)
Тема: Робота за картиною «Тетянка не боїться морозу». Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладідошкільному навчальному закладі
Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі