Тема: Прогулянка на зимову галявину. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

Тема: Прогулянка на зимову галявину. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

Програмовий зміст: вчити дітей розуміти зображене на картині, відповідати на запитання вихователя за її змістом; активізувати вживання епітетів; проводити підготовчу роботу до аплікації: розкладати готові форми, створювати прості композиції; розвивати мовлення, спостережливість, уяву; формувати навички естетичного сприймання картин зимової природи; виховувати любов до природи; формувати уміння виявляти позитивні емоції.

Словник: збагачувати словник дітей іменниками: сніг, сніжинки, сніжки, сніговик, санчата, лижі, ковзани; дієсловами: летять, кружляють, падають, сідають, ліплять, катаються.

Матеріал: шапочки сніжинок, макети дерев, сніжинки, біла тканина для створення снігу, сніговик (або картинка), сюжетні картинки на тему «Зимові розваги», магнітофон, папір, готові площинні форми для сніговика.

Хід заняття Прогулянка на зимову галявину. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

Закружляли тут сніжинки,
Як метелики прудкі.
Прилетіли до ялинки
Й почепились на гілки.

Голі кущики прикрили,
Притрусили поріжок,
І доріжку побілили
— Зовсім інший став лісок.

— Яка зараз пора року? (Зима.) Що лежить на землі? (Сніг.) А ще де лежить сніг? (Відповіді дітей.)

Давайте і ми перетворимось на сніжинки. Для цього потрібно плеснути в долоні.

— Ось ми і стали сніжинками. А що вони вміють робити? (Літати, кружляти, падати, сідати, танцювати.)

— Давайте і ми покружляємо, як сніжинки.

(Діти танцюють під музику. Музика стихає, діти зупиняються.)

— Тепер плеснемо в долоні і перетворимося на діток.

Подивіться, на яку чарівну галявинку ми потрапили. Що ви тут помітили?

(Діти називають явища, які відбуваються в природі взимку.)

— А що ще лежить під деревами? (Сніжки.)

— Скажіть, які вони? (Холодні, круглі, білі, маленькі.)

— Давайте з вами пограємо в сніжки.

(Діти грають у сніжки.)

— Але ми на галявині не одні! Подивіться, хто це? (Діти.)

— Давайте розглянемо, що вони роблять.

(Вихователь ставить сюжетні картинки із зображенням зимових розваг. Діти відповідають на запитання вихователя.)

Запитання до дітей

— Чому діти тепло одягнені?

— Як вони розважаються? На чому катаються?

— Їм сумно чи весело? Як ви дізналися?

— А що роблять ці дітки? (Ліплять сніговика.)

— Як вони його ліплять? (Діти розповідають послідовність.)

— Що у нього замість носа? Що на голові?

— Із чого зроблені очі?

— Давайте і ми з вами зробимо сніговика. Подивіться, як це буду робити я.

(Вихователь показує відповідні рухи і пояснює їх значення.)

Робота дітей.

— Давайте залишимо сніговиків на галявині, бо в групі вони розтануть. А нам час повертатися в дитсадок.

— Заплющіть очі і послухайте музику.

(Звучить музика.)

Підсумок

— Ось ми і повернулись. Чи сподобалась вам прогулянка? (Відповіді дітей.)

Тема: Прогулянка на зимову галявину. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *