Заняття 36. Тема. Неслухняні мишенята. Дитина і навколишній світ. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

    Заняття 36. Тема. Неслухняні мишенята. Дитина і навколишній світ. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

    Програмовий зміст: дати знання про небезпеку від електроприладів, ознайомити із правилами заборони; активізувати словник дітей новими словами: праска, електроприлади, розетка, вимикач; виховувати обережність, бажання використовувати правила пожежної безпеки.

    Матеріал: іграшкова праска, хатинка, півник і мишенята, дві миски (з водою і олією).

    Хід заняття 36. Тема. Неслухняні мишенята. Дитина і навколишній світ. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

    До групи залітає повітряна кулька з листом. Вихователь читає і говорить, що нас запрошують на гостини мишенята і півник.

    Вихователь. Ось ми і прийшли до казкового будиночка. Подивіться, півника вдома немає.

    Запитання для бесіди

    — Як ви гадаєте куди пішов півник?

    — А хто залишився вдома?

    Вихователь. Діти, мишенята вирішили допомогти півникові. Вони хочуть попрасувати хусточки.

    — Що вони будуть робити?

    — А чим будуть прасувати?

    Розповідь вихователя.

    Ось і каже сестричка-мишенятко своєму братикові: «Увімкни праску в розетку». Братик-мишенятко відповідає, що півник заборонив це робити, і пішов гратися на вулицю.

    Але сестричка його не послухала й увімкнула праску.

    Вихователь. Діти, чи можна самим вмикати паску?

    Маленьке мишенятко починає прасувати хустку і невзначай торкається до гарячої поверхні праски.

    Мишенятко заплакало від болю.

    — Чому плаче мишенятко?

    — Що трапилося?

    — Чим можна допомогти мишці?

    Я сиджу в кутку та плачу:
    Обпекла я трішки пальчик.
    Брат несе мені олію,
    Я ж в воді тримать волію.
    Вибирай між ним та мною —
    Між олією й водою.

    Діти підходять до двох мисок із водою й олією.

    Вихователь. Що ми візьмемо, щоб допомогти мишці?

    Діти беруть водичку і допомагають мишці.

    Вихователь. Діти, давайте навчимо мишенятко правил поводження з електроприладами.

    Вихователь роздає дітям картки із зображенням правил заборони користування електроприладами. Діти уважно роздивляються, розповідають мишці за допомогою вихователя ці правила.

    Підсумок

    Вихователь. Мишенятко дякує за допомогу й обіцяє виконувати правила поводження з електроприладами.

    Заняття 36. Тема. Неслухняні мишенята. Дитина і навколишній світ. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

    Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі
