Тема: В осінньому лісі. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі
Програмовий зміст: удосконалювати уміння дітей відповідати на запитання за змістом картини, складати короткі розповіді; закріплювати навички вживання іменників у формі родового відмінка; розвивати мовне дихання, мовний апарат звуконаслідуванням; розвивати правильний темп мовлення і увагу, спостережливість, охайність; виховувати любов до природи.
Словник: активізувати вживання слів: червоні, жовті, зелені, золоті, пожовтіла, засохла, летять, падають, кружляють.
Матеріал: листочки різного кольору, муляжі дерев, кущів, картина із зображенням осіннього лісу, предметні картинки, картини для розфарбування, фарби, пензлі, серветки, вода.
Хід заняття В осінньому лісі. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі
(Група прикрашена листочками, муляжами осінніх дерев, кущів.)
— Діти, подивіться навкруги. Як ви думаєте, хто це побував у нашій групі і так її прикрасив?
Осінь в гості завітала,
Нам листки подарувала.
— Це незвичайні листочки, вони люблять танцювати, кружляти, коли віє вітерець. Давайте й ми утворимо вітерець.
Вправа на піддування
— Погляньте, що це за стежка? Вона незвичайна. Чим прикрасила її осінь? (Листочками.)
— А якого кольору тут листочки? (Червоні, жовті, зелені.)
— Як ще можна сказати? (Золоті, різнокольорові.)
— Давайте подивимося, куди веде ця стежина.
Між дерев у лісі йдем,
Йдем по листю золотому,
Мов по килиму м’якому,
Що настелено для нас.
(Діти підходять до картини із зображенням осіннього пейзажу.)
— Подивіться, яку картину намалювала осінь.
— Що намальовано на картині? (Ліс, дерева.)
— Якого кольору листочки на деревах?
— Яким став ліс? (Красивим, золотим.)
— Що сталося з травою? (Пожовкла, засохла.)
— Що роблять листочки? (Падають, летять, кружляють.)
— Що ще ви помітили на картині?
(Розповідь вихователя за картиною.)
— Ой, а що це накрапає?
Ось і крапельки-краплинки
Пострибали по стежинках.
Хмароньки збираються,
Дощик починається.
— Як капає маленький дощик?
— А восени буває і сильний дощ. Як він капає?
(Хорові та індивідуальні наслідування.)
— Давайте пограємося з дощиком.
Рухлива гра «Сонечко і дощик»
З’являється Осінь. Розкидає листя з кошика.
— А що це падає? (Листя.)
— Якого воно кольору? (Показує один листочок.)
— Якого кольору? Так, це червоний.
(Так само з листям зеленого, жовтого кольору.)
— А тепер зберемо ці листочки: в перший букет — червоне листя, у другий — зелене, у третій — жовте.
— Якого кольору твій букет? А твій?
Підсумок
— А зараз ми поставимо ці букети у вази і будуть вони на столах, щоб у всіх нас створювався гарний настрій.
Тема: В осінньому лісі. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі
Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі