Тема: Подорож казками. Дитина і навколишній світ. Старша група в дошкільному навчальному закладі

Тема: Подорож казками. Дитина і навколишній світ. Старша група в дошкільному навчальному закладі

Програмовий зміст: розкрити дітям основні положення про права дитини (за допомогою знайомих казок); вчити аналізувати проблемні ситуації (з пригод казкових героїв); повторити правила безпеки життя; розвивати культуру мовлення, виховувати гуманні почуття, доброзичливість.

Хід заняття Подорож казками. Дитина і навколишній світ. Старша група в дошкільному навчальному закладі

(Діти заходять до кімнати, де звучить українська музика.)

Вихователь. Як називається наша рідна земля, наша держава? (Відповіді дітей.) І хто ми з вами? (Українці.)

— З давніх-давен українці піклувалися про своїх дітей: змалечку дитину оточували своєю любов’ю мама, тато, дідусь, бабуся, а допомагали їм у цьому пісні та казки. А хто про вас піклується, як? Зараз ми з вами за допомогою чарівної музики опинимось у казці. (Звучить музика, чути крик гусей і плач дитини.)

Бесіда за почутим

— Діти, що ви почули? З якої казки гуси і що вони вкрали?

— До кого б ви звернулись по допомогу, щоб розшукати братика чи сестричку?

— Як ви будете поводитись, якщо заблукаєте у натовпі? А чи можна вам їхати або іти з чужими людьми?

Вихователь. Діти, запам’ятайте: ніколи не йдіть із чужими людьми, навіть якщо вони будуть вас чимось пригощати.

З-за ширми з’являється замурзана дівчинка, яка замітає підлогу.

Бесіда за побаченим

— Діти, в якій казці зустрічали ми цю дівчинку? (Попелюшка.)

— Як ставилася до Попелюшки мачуха?

— Чи можна змушувати дітей виконувати тяжку працю?

— Яке право порушила мачуха? (Відповіді дітей.)

Вихователь.
Пам’ятайте, кожна дитина має право на життя та любов і турботу своїх батьків.

Виходить дівчинка з кошиком, збирає гриби, а потім сідає під кущем і плаче.

Вихователь. Діти, пригадайте в яких казках дівчатка пішли до лісу без дорослих? Чому вам не слід ходити до лісу самим? (Можна отруїтися, загубитися.)

Вихователь. Тепер давайте разом поміркуємо: чому не можна брати в руки невідомі речі, які лежать на дорозі, в піску, під лавкою тощо. Пам’ятайте, кожна дитина має право на медичну допомогу.

Вихователь. Діти, погляньте на галявині ілюстрації казок, героїв яких ми знаємо. Візьміть їх і розфарбуйте, бо час повертатися з країни казок. (З’являється хлопчик Мигайлик.)

Мигайлик. Я не можу вас пропустити, бо не впевнений, що ви знаєте правила поведінки на вулиці, біля дороги. Якщо ви правильно дасте відповіді на запитання, то вогники запрацюють.

Запитання від Михайлика

— Що означає цей колір? (Жовтий, червоний, зелений.)

— Чи можна гратись біля дороги?

— Які дорожні знаки ви знаєте?

— Як переходити дорогу, коли немає світлофора?

— Де ходять пішоходи?

Мигайлик. Добре ви знаєте правила, я запалюю вам зелений вогник.

Перед дітьми з’являється Вогонь і розмахує своїм червоним полум’ям.

Вихователь. Малята, що нам робити? Давайте сховаємось ось тут? (Діти не погоджуються.) А що потрібно робити? (Набрати «01», назвати адресу, повідомити, що саме горить.)

Дидактична гра «Загаси вогонь»

Діти добирають тільки ті картинки, на яких зображені предмети, що допоможуть загасити вогонь.

Підсумок

Вихователь. Ось і загасили ми пожежу, вогонь зник, наша казкова подорож закінчилась. Ми сьогодні з вами згадали багато повчального і дійшли висновку:

Любіть себе та інших поважайте.
Своє життя й здоров’я бережіть
І правильно дорогу вибирайте,
Якщо бажаєте до старості дожить.

Тема: Подорож казками. Дитина і навколишній світ. Старша група в дошкільному навчальному закладі

Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *