Тема: Несподівана зустріч. Дитина і навколишній світ. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі
Програмовий зміст: закріплювати з дітьми культурно-гігієнічні навички, уміння користуватися милом, рушником, дзеркалом; учити розуміти, що від чистоти тіла залежить здоров’я дітей; розвивати вміння стежити за своїм зовнішнім виглядом; вчити берегти очі, вуха, зуби; привчати берегти власне здоров’я, бажання бути охайним.
Матеріал: лялька-бруднуля, вода, ванночка, мило, рушник, гребінець, дзеркало; звірята: зайчик, лисичка, ведмідь; овочі та фрукти для гри «Відгадай за смаком», предметні картинки.
Хід заняття Несподівана зустріч. Дитина і навколишній світ. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі
Діти подорожують за чарівним клубочком. Зустрічають дівчинку: вона засмучена.
— Що сталося? Вона нездужає: у неї болять вуха, зуби. У неї поганий настрій, бо з дівчинкою ніхто не хоче дружити. Зустріла вона зайчика, а він злякався й утік, і лисичка втекла, і ведмедик теж.
Вихователь. Як тебе звати, дівчинко?
Дівчинка. Мене звуть Наталка, але всі чомусь називають мене Бруднулею або Кляксоюваксою.
Вихователь. Діти, чому Наталку називають Бруднулею? (Відповіді дітей.) Так, тому що вона не вмивається не причесана, не стежить за своїм зовнішнім виглядом. Вона ходить брудна, у неї навіть із рота неприємний запах чути, бо вона не чистить зуби. Як же їй допомогти? Давайте навчимо її вмиватися, стежити за своїм зовнішнім виглядом. Що для цього потрібно? (Вода, мило, рушник, ванночка, дзеркало, гребінець.)
Діти вмивають ляльку і промовляють вірш.
Д і т и
Наберу з криниці чистої водиці,
Буду умивати, буду промовляти:
— Водичка, водичка, умий Наталці личко,
Щоб очі блистіли, щоб щічки горіли,
Щоб сміявся роток і кусав зубок.
Діти витирають ляльку, причісують.
Вона дивиться в дзеркало.
Вихователь. Діти, погляньте, якою гарною стала Наталка. Навіть звірята прибігли подивитися на неї. Від радощів за неї завели веселий хоровод.
Діти водять хоровод навколо Наталки.
Вихователь. Наталка дуже вам вдячна. Хоче вас пригостити.
Дидактична гра «Відгадай за смаком»
Мета: вчити дітей розрізняти овочі і фрукти за смаком; виховувати увагу.
Матеріал: яблуко, груша, слива морква, капуста, огірок, помідор.
Якщо дитина правильно називає овочі або фрукти, всі діти плескать в долоні.
Вихователь. Чим ми відчуваємо смак?
Вітаміни корисні для дитячого організму та зубів. Щоб зуби були здорові, потрібно не тільки вживати вітаміни, але й ще дещо робити. Що саме? Так, чистити їх.
Вихователь. Наталку вдома чекає мама. Звірята її проведуть додому. А нам час повертатися до дитячого садка.
Підсумок
Вихователь. Кого ми зустріли по дорозі?
— Чому Наталка погано почувалася і з нею ніхто не хотів дружити?
— Ми повинні пам’ятати. «В здоровому тілі — здоровий дух!»
Тема: Несподівана зустріч. Дитина і навколишній світ. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі
Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі