Заняття 34. Тема. Зустріч з осінню. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

    Заняття 34. Тема. Зустріч з осінню. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

    Програмовий зміст: удосконалювати уміння дітей відповідати на запитання вихователя, складати невеликі описові розповіді; формувати навички вживання іменників у формі давального відмінка, удосконалювати навички діалогічного мовлення; вчити декламувати невеликі вірші; розвивати зв’язне мовлення, уяву, пам’ять; виховувати любов до природи.

    Словник: активізувати вживання слів: стовбур, гілки, листочки, осінь; збагатити лексичний запас дітей іменниками: шум, шелест, гомін, спів; дієсловами: виє, шумить.

    Матеріал: одяг для осені, магнітофонний запис звуків осені, картинки з осінніми пейзажами, осіннє дерево, картинки тварин, шишки, гриби, горіхи, мед, капуста, фрукти.

    Хід заняття 34. Тема. Зустріч з осінню. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

    Вихователь. Послухайте віршик і скажіть, про яку пору року йде мова.

    Як швидко літо проминуло!
    Настала осінняя пора.
    Немов на крилах промайнуло
    Кохане літечко з двора…

    — А яка пора року зараз? (Осінь.)

    — Що можна почути восени в природі?

    — Послухайте уважно і скажіть, що ви почули? (Звучить магнітофонний запис: шум дощу, завивання вітру, гомін птахів, шелест листя.)

    — Чуєте, до нас хтось іде?

    (Заходить вихователь у костюмі Осені.)

    Осінь. Добрий день, діти! Діти. Добрий день, Осінь!

    Осінь. А чи знаєте ви, як змінюється природа восени?

    (Діти називають прикмети осені: пожовтіло листя, часто йдуть дощі, стало холодно, сонечко не гріє тощо.)

    Осінь. Тварини в лісі готуються до зими. Я приготувала їм гостинці.

    (Осінь дістає з кошика шишки, гриби, горіхи тощо.)

    Дидактична гра «Кому що?»

    Грибочки — їжакові, білочці; капуста — зайчикові; мед — ведмедикові. Діти можуть запропонувати свої варіанти відповідей.

    Осінь. А зараз я хочу запросити вас на подвір’я. Зверніть увагу на це дерево. Чи подобається вам, як я його прикрасила?

    — Як називається це дерево? (Горобина.)

    — Що це у нього? (Стовбур.)

    — Що ще є у дерева?

    — Що на гілках? (Листочки.)

    — Якого вони кольору? Як ви думаєте, який настрій у дерева? Чому? Розкажіть мені про горобину.

    (Розповіді двох–трьох дітей.)

    (Це дерево називається горобина. У нього є стовбур, гілочки. На гілочках — жовті листочки і маленькі ягоди. Ягідки червоного кольору. Я думаю, у горобини настрій веселий. Вона красива.)

    Вихователь. Послухай, Осінь, які віршики діти про тебе знають.

    (Діти читають вірші.)

    1-а дитина

    Жовта осінь тут ходила.
    Жовте листячко згубила.
    Листячко кленове,
    Листячко шовкове.

    2-а дитина

    В парках і садочках
    На доріжки й трави
    Падають листочки
    Буро-золотаві.

    3-я дитина

    В далекому лісі
    Осінь килим ткала.
    На листок кленовий
    Вербовий поклала.

    Осінь. Дякую вам, мої любі! Гарні віршики ви знаєте. А тепер давайте пограємо у гру.

    Дидактична гра «листочки»

    (У дітей у руках листочки з дерев: каштана, клена, горобини, берези.)

    Осінь. Подув вітер, розлетілись листочки і впали на землю. Принеси мені, вітре, кленові листочки.

    (Діти з кленовими листочками підбігають до вихователя. Аналогічно гра повторюється з іншими листочками.)

    Підсумок

    Вихователь. Чи сподобалася вам сьогоднішня зустріч? Що вам сподобалося?

    Осінь. Мені вже час іти. До побачення!
    (Діти прощаються з Осінню.)

    Заняття 34. Тема. Зустріч з осінню. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

    Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі
