Заняття 33. Тема. Сюрприз від осені. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

    Заняття 33. Тема. Сюрприз від осені. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

    Програмовий зміст: закріплювати навички правильно складати речення, невеликі розповіді; відповідати на запитання вихователя; характеризувати предмети за їх істотними ознаками; розвивати зв’язне мовлення, увагу, спостережливість, пам’ять.

    Словник: збагачувати словник дітей іменниками — назвами фруктів і овочів.

    Матеріал: осінній листочок, доріжки (зелена, жовта, червона), сюжетні картинки із зображенням осінніх явищ, їжачок, кошики, фрукти, овочі.

    Хід заняття 33. Тема. Сюрприз від осені. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

    (На підлозі лежить осінній листочок.)

    Вихователь. Що це, діти? А що тут написано на ньому? Зараз прочитаємо:

    «Добрий день, діти!

    Я приготувала вам сюрприз.

    Але, щоб знайти його, потрібно виконати мої завдання. Осінь».

    — Ви готові? А де ж вона сама?

    (З’являється Осінь.)

    Осінь. Добрий день, малята!

    Ви мене впізнали? Я буду йти цією стежинкою, а ви за мною. Добре? Діти. Добре!

    Осінь. А якого кольору стежина? (Зелена.)

    — Подивіться, під ялинкою лежать картинки. Слід розглянути картинку і розказати, які осінні явища на ній намальовані.

    (Діти складають речення за сюжетними картинками.)

    Діти. Із дерев опадає листячко. Хмарка закрила сонечко тощо.

    Осінь. Рушаймо далі.

    — Якою стежкою ми йдемо тепер? (Жовтою.)

    — Якого кольору листочки на ній лежать?

    Діти (разом). Жовті.

    Осінь. А ти як гадаєш? А ти? (Індивідуальні відповіді.)

    — Хто це сидить і плаче? (Їжачок.)

    — Що трапилось, Їжачок?

    — А тепер ви запитайте. (Хорові та індивідуальні запитання дітей.)

    Осінь. Їжачок ніс два кошики з овочами і фруктами, але вони впали і все змішалося. Давайте допоможемо Їжачкові розікласти по кошиках фрукти й овочі.

    (Діти розкладають.)

    Осінь. Що лежить у цьому кошику? (Овочі.)

    — Давайте повторимо разом. (Діти повторюють разом.)

    — А в цьому? (Фрукти.)

    — Тепер разом.

    Осінь. Які овочі зібрав Їжачок? А які фрукти?

    (Діти називають овочі й фрукти та їх якості.)

    Дидактична гра «Якого кольору?»

    Вихователь називає овочі або фрукти, а діти називають їхній колір або смак.

    Помідор — … (червоний).

    Яблуко — … (жовте).

    Груша — … (солодка).

    Огірок — … (зелений).

    Осінь. Нам час рушати далі. Їжачок вам дуже вдячний.

    — Подивіться, яка красива галявинка! Давайте сядемо і перепочинемо.

    (Діти сідають.)

    А ось іще одне завдання.

    Вихователь. Давайте спочатку пригадаємо, що ми знаємо про осінь.

    — Як ми можемо сказати про неї? Яка вона? (Золота.)

    — Які листочки зараз на деревах? (Відповіді дітей.)

    — Чому їх стає мало? (Листочки опадають.)

    — Що приносить осінь? (Дощ, вітер.)

    — Чи подобається вам осінь? (Міркування дітей.)

    — Що вам подобається восени?

    — Послухайте мою розповідь.

    Настала золота осінь. Осінь розфарбувала листочки в різні кольори. Осінь щедра, вона приносить нам дощик. А ще у осені є вітерець. Він обриває листочки з дерев. Вітерець грається листочками. Осінь дуже красива.

    (Розповіді 2–3 дітей.)

    Підсумок

    Вихователь. Молодці, діти! Ви добре виконували завдання. А ось сюрприз.

    (Діти знаходять кошик із фруктами. Дякують Осені і прощаються з нею.)

    Заняття 33. Тема. Сюрприз від осені. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

    Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі
